fbpx

Galeria „m” jest integralną częścią Klubu Kuźnia. Działa od 1974 roku. Jest to galeria, cyklicznie prezentująca dorobek krakowskich twórców, ze szczególnym uwzględnieniem młodych absolwentów ASP i Instytutu Sztuki Akademii Pedagogicznej. Formami prezentowanymi są zarówno: malarstwo, grafika, rysunek, fotografia. Organizowane są także wystawy reprezentujące twórczość dziecięcą (Boże Narodzenie i Wielkanoc).

Wystawa stała: 
Nowa Huta W 3D. Sztuka do wydruku
Rzeźby plenerowe w Nowej Hucie
www.zadar.pl

Wystawy czasowe:

Portret kobiety o czarnych włosach i oczach. Ubrana w czarny golf. Żółto-niebieskie tło. Wystawa pod tytułem wokół polskiego koloryzmu. Więcej informacji we wpisie.

Wokół polskiego koloryzmu

Wystawa prac malarskich uczniów II LO, XII LO i XX LO w Krakowie. Zapraszamy w godzinach otwarcia Klubu Kuźnia do 14 kwietnia 2023 r.. Szczegóły w rozwinięciu.
W tle fragment pracy malarskiej. Namalowany Zamek, którego wizerunek odbija się w tafli wody. Tytuł wystawy: odbicie. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

ODBICIE

Wernisaż i wystawa malarstwa studentów Koła Naukowego Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Wystawę będzie można oglądać od 20 stycznia do 20 lutego 2023 w Galerii m Klubu Kuźnia
Fragment płótna w zielonych kolorach. Music in Colours - wystawa Marka Batorskiego.

„Music in Colours”

Wernisaż wystawy malarstwa Marka Batorskiego i Marcusa Browna wraz z koncertem zespołu Ula Lazar Quintet odbędzie się 7 października 2022 r. o godz. 19.00.
W prawym dolnym rogu szkic rzeźby na szarym tle z pomarańczową plamą. Szlak plenerowych rzeźb i instalacji nowohuckich - wystawa fotografii i grafik.

Szlak plenerowych rzeźb i instalacji nowohuckich – wystawa fotografii i grafik

Wystawa obejmuje fotografie Krzysztofa Piły, Magdaleny Lis, grafiki Joanny Styrylskiej-Gałażyn oraz projekt graficzny przygotowany przez Delikatesy Projektowe. Zapraszamy w dniach 22 czerwca-29 sierpnia 2022 r.
Rysunkowa zielona żaba w lewym dolnym rogu. Zielonkawe tło. Żaby lubią niezapominajki.

Żaby lubią niezapominajki. Wystawa prac uczestników zajęć plastycznych w Klubie Kuźnia pod kierunkiem Magdaleny Lis

Wystawa prac uczestników zajęć plastycznych w Klubie Kuźnia pod kierunkiem Magdaleny Lis. Dostępna w dniach 9 czerwca-29 sierpnia 2022 r. Szczegóły w rozwinięciu.
Wizerunek siedmiu kobiet w czarnobiałych kolorach i sepii. 4 na górze, 3 na dole odwróce do góry nogami. W tle abstrakcyjne kształty i linie w kolorach różowym i niebieskim na szarym tle.

Wystawa „Czeskie bohaterki”

Wystawa „Czeski bohaterki” to sylwetki wielkich kobiet czeskich od czasów średniowiecznych po współczesność, które istotnie wpłynęły na rozwój wielu sektorów życia naszego południowego sąsiada. Wystawa składa się z dwóch części. Pierwsza część znajduje się w Sektorze Sztuki, OKN, os. Górali 5, a część druga w Klubie Kuźnia, os. Złotego Wieku 14. Wystawa dostępna od 23 maja do 20 czerwca 2022 r. Więcej informacji w rozwinięciu.
Białe tło grafiki z liniami prostopadłymi w kolorach złotym, czerwonym i niebieskim. Bez różnicy płci.

Bez różnicy płci. Historia walki o prawa wyborcze kobiet

„Skoro kobieta może zgodnie z prawem zawisnąć na szubienicy, winna również mieć prawo stanąć na mównicy” – powiedziała niegdyś Olimpia de Gouges, francuska abolicjonista, niezależna myślicielka i prekursorka feminizmu, ścięta w 1793 roku za przygotowanie w czasie Rewolucji Francuskiej Deklaracji praw kobiety i obywatelki. Zapraszamy do poznania trzech wyjątkowych historii o walce kobiet i ich prawa. Wystawa dostępna będzie w dniach od 20 kwietnia do 20 maja 2022 r. Więcej informacji w rozwinięciu.
W górnej części fragment rysunku. Dziewczynka o blond włosach siedząca przy stole z jedzeniem. Wokół niej dwa koty. Wielkie nieba.

Wielkie Nieba. Wernisaż wystawy rysunku, kolaży i grafiki oraz spotkanie z Natalią Biesiadą-Myszak

Zapraszamy na wernisaż wystawy i spotkanie z Natalią Biesiadą-Myszak, graficzką i poetką, autorką tomiku "Wielkie nieba" wydanego przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich. 22 kwietnia 2022 r., godz. 18:00. Więcej informacji w rozwinięciu.
Stare koloryzowane zdjęcie przedstawiające siedzącą kobietę w tradycyjnym stroju ludowym oraz troje dzieci. Czas zatrzymany. Fotografie z terenów obecnej Nowej Huty i okolic.

CZAS ZATRZYMANY. Fotografie z terenów obecnej Nowej Huty i okolic. Opracowanie wystawy: Adam Gryczyński

Na wystawie znajdują się reprodukcje zdjęć udostępnionych przez rdzennych mieszkańców pochodzących z terenów na których zbudowano Nową Hutę. Więcej informacji znajdziecie w rozwinięciu.
Trzy rysunkowe portrety w ozdobnych złotych ramach. Wokół nich czerwona ozdobna zasłona. Beżowe tło. Ilustracje inspirowane Dziadkiem do orzechów.

Galeria m. Ilustracje inspirowane “Dziadkiem do Orzechów” E. T. A. Hoffmanna

Ilustracje inspirowane "Dziadkiem do Orzechów" E. T. A. Hoffmanna. Wystawa prac uczestników warsztatów plastycznych w Klubie Kuźnia.
Logotyp Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury imienia Cypriana Kamila Norwida.

Kuźnia – Kreacje. Fotografie Magdy Lis

od 14 maja 2021 r. | Online: Facebook
Grafika przedstawia różne rzeczy kojarzące się ze świętami, w tym prezenty, bombki, choinka. jednolite, beżowe tło.

Najpiękniejsza kartka świąteczna – wystawa pokonkursowa

18 grudnia 2020 r. - 29 stycznia 2021 r.
Logotyp Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury imienia Cypriana Kamila Norwida.

Zapiski z rodzicielstwa. Wystawa fotografii

30 października – 27 listopada 2020 r.