fbpx

Koncerty Mistrzejowickie. O Crux Ave, spes unica. Koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru „Redemptoris Cantores” pod dyrekcją Dominiki Cieślik – Lauf

Czarnobiały kościół na różowym tle. Dwa koła nad kościołem jedno bladoróżowe, drugie bladofioletowe. Koncerty mistrzejowickie. Szczegóły w rozwinięciu.

26 marca 2023 r., godz. 18:00.
Kościół pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, os. Tysiąclecia  86 (kościół dolny).

Wstęp wolny.

Prowadzenie: Maciej Jabłoński.

Chór Redemptoris Cantores to zespół działający przy parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Krakowie. Chór liczy obecnie 16 osób. Do ważnych wystąpień zespołu można zaliczyć: udział w nowennach ku czci św. Stanisława w katedrze na Wawelu, udział w przeglądzie Pieśni Pasyjnych w Wysokiej k/ Jordanowa, występ kolędowy podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego na Krakowskim Rynku, udział w Małopolskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Miechowie oraz w koncertach okolicznościowych w krakowskich i przy krakowskich parafiach. W tym roku chór będzie świętował jubileusz 10 – lecia istnienia.

Dominka Cieślik-Lauf – ukończyła Krakowską Akademię Muzyczną na kierunku Dyrygentura Chóralna w klasie dr Andrzeja Korzeniowskiego, a także Instytut Muzyki Kościelnej w klasie organów dr hab. Witolda Zalewskiego. Czynnie pracuje jako dyrygent, nauczyciel organista i animator życia muzycznego.

Koncerty Mistrzejowickie to projekt realizowany przez Klub Kuźnia Ośrodka Kultury Norwida, dzięki życzliwości Parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego i pomocy Rady Dzielnicy XV. Koncerty odbywają się w Kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia 86. Ich celem jest upowszechnianie wśród lokalnej, nowohuckiej publiczności muzyki poważnej, sakralnej, a także poezji w wykonaniu znanych krakowskich aktorów. Koncerty są wzbogaceniem oferty kulturalnej i tworzą możliwość bezpłatnego udziału w wartościowych i znaczących wydarzeniach.

Kontakt:
Klub Kuźnia | Ośrodek Kultury Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 648 08 86
w.federowicz@okn.edu.pl
www.kuznia.edu.pl

AktualnościKlub Kuźnia

Komentarze są wyłączone.