fbpx

Klub Kuźnia organizuje różne cykle wydarzeń. Obecnie są to:

Koncerty Mistrzejowickie

Projekt realizowany przez Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, dzięki życzliwości Parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego i pomocy Rady Dzielnicy XV. Koncerty odbywają się raz w miesiącu (niedziela) w Kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia 86. Ich celem jest upowszechnianie wśród lokalnej, nowohuckiej publiczności muzyki poważnej, sakralnej, a także poezji w wykonaniu znanych krakowskich aktorów. Koncerty są wzbogaceniem oferty kulturalnej i tworzą możliwość bezpłatnego udziału w wartościowych i znaczących wydarzeniach.

Koncerty Mistrzejowickie odbywają się pod honorowym patronatem Stanisława Kardynała Dziwisza, Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego.

Krakowska Sieć Fantastyki

Krakowska Sieć Fantastyki prowadzi działalność typową dla tradycyjnych klubów miłośników fantastyki. Realizowane są m.in. spotkania literackie, dyskusyjny klub filmowy i rozbudowa własnej bibliotek gier, z której można korzystać podczas spotkań w Klubie Kuźnia.
Chcesz wspomóc fantastykę w Krakowie? Porozmawiać z innymi pasjonatami o swoim hobby? Szukasz towarzystwa do gry lub wsparcia dla swoich inicjatyw? Dołącz do nas! Informacje znajdziesz na: www.ksf.org.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/krakowska.siec.fantastyki/

Krakowska Sieć Fantastyki jest stowarzyszeniem zrzeszającym aktywnych fanów fantastyki i pokrewnych jej zjawisk z Krakowa i okolic. Nieważne czy Twoje zainteresowania kręcą się wokół fantastycznego kina, książek, gier planszowych, RPG czy czegokolwiek podobnego, u nas na pewno znajdziesz coś dla siebie. Od 2009 roku zajmujemy się promocją fanowskich inicjatyw w Małopolsce, od 2013 jesteśmy zarejestrowaną organizacją, a od 2015 – członkiem Związku Stowarzyszeń Fandom Polski. Trzon naszej działalności to coroczne imprezy dla fantastów – erpegowy Lajconik, planszówkowe PlanSówki i literacki Lemcon. Można nas również spotkać, jako współtwórców programu, na wydarzeniach organizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe czy zaprzyjaźnione kluby.
(za: Krakowska Sieć Fantastyki)

Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 18:00.

Strefa zdrowia

Cykliczne otwarte wykłady poświęcone promocji zdrowego stylu życia oraz walki z otyłością i jej konsekwencjami. Dzięki interakcji i ćwiczeniom coachingowym można lepiej zrozumieć informacje i zobaczyć, jak zastosować je na co dzień. Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem wśród ludzi dorosłych oraz osób starszych.

Strefa sztuki

Cykliczne otwarte spotkania poświęcone aktualnym wystawom czasowym. Dzięki aktywnemu zwiedzaniu ekspozycji, rozmowie i wykonywaniu twórczych zadań uczestnicy mogą lepiej zrozumieć środki wyrazu współczesnych artystów i poddać refleksji podejmowane przez nich problemy. Spotkania kierowane przede wszystkim do osób starszych. Ilość miejsc ograniczona. Wstęp wolny.

O podróżowaniu inaczej…

Cykl spotkań dla tych, którzy poszukują czegoś więcej, niż piękne krajobrazy i szybkie zwiedzanie, tych dla których podróż jest poznawaniem i „nasłuchiwaniem” świata.

Obcy już nam ten drobiazgowy, odświętny, nieśmiały i delikatny sposób oglądania, odczuwania, nasłuchiwania świata. My każdego lata rzucamy się na niego jak szaleni, opychamy się nim obiema rękami. (…) Świat mieści się w aparacie Kodaka, wspomnienia przesuwają się jak klatki filmu, wszystko jest niewyraźne i zlewa się ze sobą, a wspomnienia z podróży kurczą się do rozmiarów hasła
S. Marai, „W podróży”

Kiermasze Rękodzieła Artystycznego

Nasi wystawcy prezentują przedmioty wykonane własnoręcznie, stworzone różnymi technikami: biżuteria sztuczna, decoupage, sutasz, haft, szydełko, modelina, masa solna, scrapbooking, ceramika, druty, ubrania, zabawki oraz wiele innych. Każdy może poznać różne techniki rękodzieła, nabyć wyjątkowe upominki i prezenty dla siebie lub dla najbliższych. Odwiedzający mają, w tym czasie, jedyną okazję poznać osobiście twórców i porozmawiać z nimi na temat ich twórczości.

Rodzinny festyn plenerowy „Święto Kuźni”

Okazja do spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym. Podczas festynu odbywają się warsztaty plastyczne, konkursy, czytanie bajeczek dla dzieci, kiermasz książki oraz prezentacja zespołów dziecięcych i młodzieżowych, tanecznych i wokalnych Klubu Kuźnia. Dzięki plenerowym atrakcjom takim jak zamek dmuchany, trampolina, dmuchana zjeżdżalnia czy wata cukrowa żadne dziecko z pewnością nudzić się nie będzie. Impreza uwieńczona jest ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród w Konkursie Plastycznym na Ilustrację do Legendy Nowohuckiej oraz otwarciem wystawy najlepszych prac w naszej Galerii.

Aktualne wydarzenia w ramach poszczególnych cykli dostępne są w zakładce Wydarzenia.