fbpx
Grafika przedstawia rysunek Norwida, który siedzi zawinięty w koc z kubkiem herbaty. Postać jest zamyślona i wpatruje się w ekran laptopa. Obok śpi kot. Nad jego głową widnieje komiksowa chmurka z napisem: Wypisz, wymaluj Norwid! Z prawej strony znajduje się kilka informacji o konkursie. Całość utrzymana jest w minimalistycznym stylu i prawie w całości ogranicza się do czarnej kreski na białym tle. Tylko chmurka ma pomarańczowe tło.

Jako Ośrodek Kultury, którego patronem jest Cyprian Kamil Norwid, w ramach obchodzonego Roku Norwida 2021 zorganizowaliśmy dedykowany szkołom konkurs „Wypisz, wymaluj Norwid!”. Celem konkursu – poprzez komiksową zabawę – było utrwalenie w świadomości uczniów/uczennic znaczenia twórczości artysty oraz zagłębienie się w jego dzieła, aby zrozumieć ich ponadczasowy charakter. Z dumą prezentujemy nadesłane prace oraz ogłaszamy wyniki konkursu!

W kategorii szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce: „Rozterki” – klasa II e z XXX Liceum Ogólnokształtującego w Krakowie.
Wyróżnienie: „Norwid w chemii – od analizy do syntezy” – klasa I Branżowa z Branżowej Szkoły I stopnia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Krakowie.

W kategorii szkoły podstawowe nagród nie przyznano, ponieważ nie napłynęły prace konkursowe.

Zwycięzcom gratujemy!


I miejsce: „Rozterki”


Wyróżnienie: „Norwid w chemii – od analizy do syntezy”

Aktualności

Komentarze są wyłączone.