10-23 maja 2021 r.
Nabór prac do konkursu norwidowskiego dla klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.
W 2021 r. obchodzimy 200-lecie urodzin Cypriana Kamila Norwida. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej ogłosił ten rok Rokiem Cypriana Kamila Norwida. Ten dziewiętnastowieczny artysta doby romantyzmu obdarzony był wieloma talentami: geniusz pióra, poeta i malarz, rysownik i rzeźbiarz, tłumacz i publicysta, filozof, badacz kultur i cywilizacji. Był wielkim erudytą, obywatelem świata, a zarazem skromnym człowiekiem. Dziś ten artysta jawi się jako ponadczasowy i nowoczesny SZTUKMISTRZ. Jego wpływ na polską literaturę i kulturę był wyjątkowy, choć w czasach sobie współczesnych i obecnie bywa niezrozumiały i odrzucany. Stopniowo jednak odkrywany jest na nowo i znajduje sobie należne miejsce w literaturze i kulturze polskiej.
Jako Ośrodek Kultury, którego patronem jest Norwid, bezsprzecznie twierdzimy, że Norwid wielkim artystą był, a jego twórczość może być inspiracją dla współczesnych. Zatem współcześni uczniowie! Zapraszamy Was do konkursu.
Zadanie jest bardzo proste – ściągnijcie grafiki przedstawiające Cypriana Kamila Norwida i w wybranej przez siebie uzupełnijcie pusty dymek. Jeśli chcecie – możecie dorysować własne tło oraz dodatkowy dymek.
Zwycięzców wybierze komisja Konkursowa, nagradzając najciekawsze, najbardziej kreatywne propozycje tematem nawiązujące do postaci/życia/twórczości/interpretacji dzieł Cypriana Kamila Norwida.
Regulamin konkursu – KLIKNIJ TUTAJ
Grafiki do pobrania:
– Norwid malarz – KLIKNIJ TUTAJ
– Norwid pisarz – KLIKNIJ TUTAJ
– Norwid współcześnie – KLIKNIJ TUTAJ
By ułatwić Wam zadanie udostępniamy materiały edukacyjne przybliżające postać i twórczość poety:
– film z recytacją wybranych wierszy Norwida w interpretacji aktora Tomasza Schimscheinera – KLIKNIJ TUTAJ
– tekst pokrótce opisujący życie poety i jego związki z Krakowem – KLIKNIJ TUTAJ
Uzupełnioną grafikę prześlijcie do 23.05.2021 r. na adres: m.kotula@okn.edu.pl.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 26.05.2021 r.
Zwycięskie prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Ośrodka oraz w gazecie „Głos. Tygodnik Nowohucki”. Zwycięska klasa zostanie nagrodzona jednymi, wybranymi przez siebie warsztatami edukacyjnymi (online lub stacjonarnie) znajdującymi się w ofercie Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa.
Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN