fbpx

Nowohucka Kronika Filmowa istnieje od 2004 roku. Jej producentem jest Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Swoim pomysłem nawiązuje do Polskiej Kroniki Filmowej, która do połowy lat 90. poprzedzała wszystkie filmy w polskich kinach. NKF pokazuje jednak rzeczywistość tylko jednej dzielnicy – Nowej Huty. W każdym odcinku widzowie mogą znaleźć felietony poświęcone ciekawym wydarzeniom kulturalnym i społecznym, filmowe portrety nowohucian, opowieści o niezwykłych miejscach i cennych zabytkach, historie z przeszłości. Często pojawiają się materiały archiwalne, które z determinacją staramy się wyciągać z wszelkich archiwów i zbiorów.

Przez ostatnich kilkanaście lat Kronikę tworzyło wielu świetnych realizatorów. Pierwsze odcinki reżyserował Jerzy Ridan. W kolejnych latach dołączyli: Robert Musiałek i Artur Bober, Marcin Kaproń i Anna Pankiewicz, Marek Nawracaj, Zbigniew Jarosz, Grzegorz Zariczny, Krzysztof Ridan, Joanna Urbaniec i Łukasz Lenda.

Premierowe odcinki Nowohuckiej Kroniki Filmowej ukazują się w każdy piątek. Można je oglądać przed wszystkimi seansami w Kinie Studyjnym Sfinks oraz na antenie TVP Kraków.

Nowohucka Kronika Filmowa to projekt realizowany przez Kino Studyjne Sfinks.

Nowa Huta

Komentarze są wyłączone.