fbpx

Ogrody Nowej Huty. Szczęśliwe rośliny doniczkowe. Spotkanie miłośników roślin i ogrodnictwa

Rysunkowe zielone rosliny w beżowych i bladoróżowych doniczkach. Za nimi biały kontur ściany z pnączem. Zielonkawe tło i chmury, Szczęśliwe rośliny doniczkowe. Więcej informacji we wpisie.

26 lutego 2023 r., godz. 11:00.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5.

Kwiaty w domu ma chyba każdy. To ważny element dekoracyjny – dopełniają i uzupełniają nasze mieszkania. Jednak najważniejszym walorem roślin domowych jest ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Dostarczają nam tlenu, neutralizują wiele szkodliwych związków, koją nasze nerwy i… pomagają rozwijać pasje. Można o nich długo i ciekawie rozmawiać, dzielić się doświadczeniami, wymieniać uwagi i ciekawostki.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie osoby, które lubią słuchać i mówić o roślinach. Porozmawiamy o roślinach najczęściej goszczących w naszych domach, sposobach ich pielęgnacji i możliwych problemach w ich uprawie. Mamy również nadzieję na wspólną wymianę dobrych praktyk i porad, dzielenie się wiedzą, doświadczeniem i pomysłami. 

Zapraszamy również do wymiany roślin i nie tylko. Przygotujmy miejsce, w którym będzie można zostawić lub zabrać:

  • przyniesione rośliny lub sadzonki;
  • doniczki lub osłonki;
  • nasiona;
  • książki i publikacje ogrodnicze.

Uwaga: prosimy o podpisanie przynoszonych rośliny.

Projekt Ogrody Nowej Huty to inicjatywa działająca od roku 2011, której głównym celem jest propagowanie wiedzy dotyczącej ogrodnictwa i ekologii oraz integracja społeczności wokół nowohuckiej zieleni. Skierowany jest do mieszkańców Nowej Huty oraz wszystkich sympatyków dzielnicy. Tworzony w partnerstwie z firmą ArcelorMittal Poland.

Kontakt:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21, ekologia@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/OgrodyNowejHuty

AktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.