fbpx
 1. Organizatorem slamu poetyckiego “Huki w Hucie” jest Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie. 
 2. Zarówno wstęp dla widzów jak i udział w slamie są bezpłatne.
 3. Uczestnicy prezentują podczas występów wyłącznie teksty własnego autorstwa.
 4. Aby wziąć udział w slamie, należy przesłać swoje zgłoszenie zawierające: imię, nazwisko, nr telefonu, trzy teksty slamowe własnego autorstwa (nie muszą być później wykorzystane na scenie) oraz ewentualnie pseudonim – na adres: u.tlomak@okn.edu.pl do dnia 4 maja 2023 roku. 
 5. Pojedynczy występ w danej rundzie nie może przekroczyć 3 minut, za wyjątkiem ostatniej rundy finałowej, podczas której każdy z finalistów będzie miał 5 minut na swój występ.
 6. Uczestniczki i uczestnicy nie mogą na scenie używać rekwizytów oraz kostiumów, niedozwolone jest także korzystanie z podkładu muzycznego i instrumentów muzycznych. Dopuszczalne jest czytanie swojego tekstu z kartki lub urządzeń elektronicznych.
 7. Na podstawie punktów rundy pierwszej zostanie wyłoniona półfinałowa czwórka uczestników. W rundzie półfinałowej uczestnicy slamu zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie par, którego dokona prowadzący, w obecności publiczności. Zwycięstwo w rundzie półfinałowej oznacza przejście do rundy finałowej. O punktacji w danej rundzie decyduje cała publiczność poprzez głosowanie za pomocą uniesionych w górę rąk. Głosy liczone są przez prowadzącego slam i jego pomocników. Ten, kto otrzyma większą liczbę punktów – wygrywa.
 8. Jeżeli podczas danego pojedynku w rundach drugiej lub trzeciej głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas obowiązuje dogrywka. Każdy uczestnik ma dodatkowo 1 minutę, żeby się zaprezentować.
 9. Osoba, która zwycięży w finale, otrzyma nagrodę w wysokości 500 zł brutto. Nagroda zostanie przelana na wskazane przez zwycięzcę konto przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie.
 10. Osoby, które zakwalifikują się do półfinału i finału otrzymują również punkty w ramach krakowskich eliminacji do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego 2023. 

Przewidziana punktacja:

 • I miejsce – 5 punktów
 • II miejsce – 4 punkty
 • III i IV miejsce – 2 punkty
 1. Organizator zastrzega sobie prawo do rejestracji całego turnieju finałowego. Fragmenty lub całość nagrań posłużą do stworzenia materiałów promocyjnych.
 2. W kwestiach nieuwzględnionych w regulaminie oraz o jego interpretacji decydują prowadzący i organizatorzy turnieju finałowego.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.