9 kwietnia 2022 r., godz. 16:00.
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5.
Wstęp: 20 zł. Obowiązują zapisy: [KLIKNIJ TUTAJ]
Niestety z przyczyn niezależnych nie odbędzie się konwersatorium dr Anny Mazeli „Studium Dziedzictwa Nowej Huty: Fotografia wernakularna z Nowej Huty – dom, muzeum, Internet. Kiedy prywatne staje się publiczne „.
Spotkanie zastąpi wykład dr. Wojciecha Paduchowskiego – „Studium Dziedzictwa Nowej Huty: Nowa Huta – laboratorium czy fenomen?”. Wykład z elementami warsztatowymi z zakresu historii i filozofii.
dr Wojciech Paduchowski – ur. 1981, doktor nauk humanistycznych. Pracownik Biura Badań Historycznych Oddziału IPN w Krakowie. Zajmuje się historią społeczno-gospodarczą oraz wojskowością, a także psycho- i socjohistorią. Jego zainteresowania obejmują również kwestie bezpieczeństwa publicznego, a także filozofię historii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa. Redaktor „Encyklopedii Solidarności”. Autor artykułów naukowych i popularnonaukowych z zakresu historii Polski i powszechnej XIX i XX w. Prezes Stowarzyszenia Filmowego „Trzeci Tor”. Współautor scenariuszy i filmów dokumentalnych. Opublikował między innymi książkę „Nowa Huta nieznana i tajna. Obraz miasta w materiałach Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego i Milicji Obywatelskiej (1949–1956)”, Kraków 2014.
Studium Dziedzictwa Nowej Huty – dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych pogłębiającego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności.
Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN