fbpx

Studium Dziedzictwa Nowej Huty. Turyści w Nowej Hucie – PRL w wersji eksportowej

Na pierwszym planie fragment brązowego bloku. Nad nim w pałka wodna na żółtym kole przypominającym Słońce i promienie. Zielonkawe niebo. Studium Dziedzictwa Nowej Huty. Więcej informacji w rozwinięciu.

20 maja 2023 | 16:00-19:00
Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 5

Wstęp: 30 zł dla odbiorców indywidualnych. Obowiązują zapisy (do 19 maja 2023 | 15:00) przez formularz: [LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

Od kilkunastu lat Nowa Huta jest jedną z atrakcji turystycznych Krakowa. Wycieczki trabantem, degustacje śledzia z wódeczką, schrony – oto, co przyciąga do niej zwiedzających z całego świata. Jak oprowadzać po niej, żeby nie dać się złapać w pułapkę „skansenowej” wizji lat PRL-u? Jak opowiadać o jej historii i architekturze, jeśli ma się na to tylko jedno popołudnie? W czasie spotkania z przewodniczką miejską po Krakowie uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda oferta Nowej Huty kierowana do turystów – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Spotkanie będzie składało się z dwóch części. Pierwsza, spacerowa, będzie miała charakter praktyczny i pozwoli uczestnikom postawić się w sytuacji turystów odwiedzających Nową Hutę (m.in. zwiedzanie Arki Pana). Druga, w formie prezentacji, stanowić będzie przegląd tego, co aktualnie czeka na turystów w okolicach Placu Centralnego.

Prowadząca: Alicja Zioło – licencjonowana przewodniczka po Krakowie, autorka bloga „Chodźże na wycieczkę!” w mediach społecznościowych, aktywistka dbająca o zabytki i dziedzictwo niematerialne Krakowa. Od 2012 roku oprowadza po Nowej Hucie – zarówno krakowian, jak i turystów ze wszystkich zakątków świata.

Szczegółowe informacje:

  • czas trwania zajęć to ok. 3 godziny. 
  • miejsce zbiórki zostanie podane podczas zapisów
  • spotkanie przeznaczone dla młodzieży, studentów, osób dorosłych
  • obowiązują zapisy na spotkanie, cena biletu za całość zajęć: 30 zł. 
  • dodatkowe informacje: u.tlomak@okn.edu.pl, tel. 12 644 27 65 w. 21

Kontakt:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa | Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21
nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
https://www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.