fbpx

W dniach 15-17 września 2021 r. Narodowe Centrum Kultury, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida i Małopolski Instytut Kultury zapraszają animatorów, edukatorów oraz wszystkich przedstawicieli instytucji kultury i organizacji pozarządowych zainteresowanych realizacją przedsięwzięć kulturalnych na Ogólnopolską Giełdę Projektów (OGP) do Krakowa. Spotkanie, którego tematem przewodnim jest „Animacja + krajobraz”, to niepowtarzalna okazja do poznania najciekawszych, inspirujących projektów zrealizowanych w Polsce na przestrzeni ostatnich trzech lat. W organizacji jedenastej edycji wydarzenia, które odbędzie się w trybie hybrydowym: stacjonarnie i online, NCK współpracuje z  Małopolskim Instytut Kultury oraz krakowskim Ośrodkiem Kultury im. C.K. Norwida. Udział w Giełdzie jest bezpłatny.

Głównym celem Ogólnopolskiej Giełdy Projektów jest popularyzacja dobrych praktyk, realizowanych przez animatorów kultury w całej Polsce. Tegorocznej OGP towarzyszyć będzie refleksja nad obecnością krajobrazu, rozumianego zarówno jako teren, temat, ale i szerzej jako proces, który zależy od ludzkiej aktywności i jednocześnie na nią wpływa, w działaniach edukacyjnych i animacyjnych. Krajobraz to również praktyki i działania związane z przestrzenią zarówno miejską, wiejską jak i tą kojarzącą się z przyrodą. Projekty, które odwołują się do tych zagadnień i podejmują tę problematykę, zostaną zaprezentowane podczas Giełdy.

Podczas trzydniowej konferencji uczestnicy wezmą udział w kilkudziesięciu wydarzeniach: prezentacji najlepszych projektów kulturalnych w sesji plenarnej oraz sesji posterowej, warsztatach stacjonarnych i online, wizytach studyjnych oraz wydarzeniach towarzyszących.

Kulminacyjnym momentem Giełdy jest sesja plenarna, podczas której zostanie zaprezentowanych 16 najciekawszych projektów wyłonionych w toku otwartego naboru przez specjalną ekspercką komisję, powołaną przez organizatorów. Jeszcze do 20 czerwca za pośrednictwem strony internetowej Narodowego Centrum Kultury można zgłaszać przedsięwzięcia realizowane w okresie: od 1 stycznia 2018 r. do 31 października 2021 r. Wyniki naboru zostaną ogłoszone w połowie lipca. Finaliści – twórcy najlepszych projektów – wezmą również udział w szkoleniu z wystąpień publicznych, które przygotuje ich do prezentacji podczas sesji plenarnej Giełdy. Opisy szesnastu wybranych projektów znajdą się również w elektronicznej publikacji zamieszczonej na stronie internetowej Narodowego Centrum Kultury: nck.pl.  Autorzy projektów wyróżnionych, które nie zakwalifikują się do finału, będą mogli zaprezentować swoje działania podczas sesji posterowej.

Dlaczego warto zgłosić swój projekt na Ogólnopolską Giełdę Projektów?

  • To wyjątkowa okazja do prezentacji efektów swojej pracy, swojej instytucji, czy organizacji przed animatorami i edukatorami z całej Polski.
  • To forum do wymiany doświadczeń z animatorami, którzy mierzą się z podobnymi wyzwaniami.
  • To szansa na udział w profesjonalnym szkoleniu z wystąpień publicznych.
  • To promocja zrealizowanych działań w publikacji pokonferencyjnej.
  • To możliwość zainspirowania innych i wzmocnienia swoich kompetencji.

Szczegółowe informacje o naborze i samym wydarzeniu znajdują się na stronie Narodowego Centrum Kultury: KLIKNIJ TUTAJ

Rejestracja dla uczestników giełdy i szczegółowy program zostaną opublikowane w połowie sierpnia.

Aktualności miejskie

Komentarze są wyłączone.