fbpx
Widok na ogród. W centrum dwa drzewa, ścieżka z usypanymi liśćmi. Dookoła dużo zielieni i zielone drzewa. Poznajemy ogrody wycieczka. Szczegółowe informacje we wpisie.

25 maja 2023 | 9:00-19:00
Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 5 (miejsce zbiórki)

Wstęp: 120 zł. Obowiązują zapisy (do 22 maja 2023) na adres: ekologia@okn.edu.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Pracownia Animacji Ekologicznej | Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na pierwszy w tym roku wyjazd edukacyjny, podczas którego będziemy oglądać wiosnę w wybranych założeniach parkowych i ogrodowych. W programie wyjazdu wizyta w Śląskim Ogród Botanicznego w Mikołowie oraz Nadwiślańskim Parku Etnograficzny w Wygiełzowie. Naszym przewodnikiem będzie botaniczka – dr Maria Lankosz-Mróz.

Śląski Ogród Botanicznego w Mikołowie – jest to jeden z największych projektów tego typu w Polsce, który pokazuje i promuje zielone oblicze Śląska. Na terenie ogrodu utworzono ścieżki edukacyjne i kolekcje roślinne, m.in. drzew i krzewów ozdobnych, wrzosów, pnączy, roślin przybrzeżnych i wodnych. Dużą atrakcją są aleje drzew owocowych, wśród których znaleźć można stare odmiany jabłoni, grusz, śliw i wiśni.

Nadwiślańskim Parku Etnograficzny w Wygiełzowie – to piękny skansen ludowej architektury drewnianej położony u podnóża ruin średniowiecznego zamku Lipowiec. Zobaczymy tu malownicze chłopskie zagrody z ogródkami i sadami, a także warsztaty rzemieślnicze, kościół z dzwonnicą oraz zespół małomiasteczkowy.

Kontakt:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa | Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21, ekologia@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/OgrodyNowejHuty

AktualnościAktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.