fbpx

Świat walczy z epidemią, ale życie toczy się dalej. Przeniosło się do Internetu. Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie (os. Górali 5) wznawia działalność. Online, oczywiście.

Kiedy po ciężkim dniu rozsiadasz się w końcu wygodnie w sofie to ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę, jest czasochłonna batalia z rozwścieczonymi reklamami i streamingami. W pocie czoła próbujesz znaleźć wartościowy film, a kiedy po godzinie walki okazuje się, że to nie jest legalne źródło, wyczerpany tą nierówną walką – odpuszczasz. Dziś kina nie będzie.

A gdyby tak po prostu kliknąć „play” i przenieść się do świata filmu? Filmu studyjnego, sprawdzonego, wybranego spośród setek innych specjalnie dla Ciebie. Nowohuckie Kino Sfinks włączyło się w unikalny projekt Stowarzyszenia Kin Studyjnych MOJEeKINO.PL, który umożliwia kinom arthouse’owym z całej Polski układanie własnego repertuaru filmowego dla swoich odbiorców. Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar będzie cyklicznie zmieniany, ale także wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe. Twórcy platformy zadbali także o widzów z dysfunkcją wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Do wirtualnej sali Sfinksa będzie można wejść bezpośrednio przez stronę internetową www.kinosfinks.pl. Na łamach platformy odbędzie się także pierwszy w Polsce w całości zrealizowany online festiwal filmów fabularnych WIOSNA FILMÓW. Przez 10 dni, od 29 maja do 7 czerwca zostanie zaprezentowanych ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych.

Odwiedź wirtualną salę Kina Sfinks i oglądaj najlepsze filmy studyjne w zaciszu własnego domu. Platforma dostępna od 21 maja.

Zapraszamy na MOJEeKINO.PL

AktualnościAktualności

Komentarze są wyłączone.