fbpx

Norwid dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Fragment pracy na zielonym płótnie. Okręgi przypominające widok wzgórza z góry. Norwid dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczegóły we wpisie.

fot. z Archiwum Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida


Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! 31. finał odbywa się pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwie aukcje, podczas których możecie wylicytować prace artystyczne, będące efektem świetnych inicjatyw.

„Natura haftu” to praca zbiorowa, prezentowana w ramach wystawy o tym samym tytule, wykonana przez zespół Miejskich Hafciarek, działający w ARTzonie. Autorki połączyły haft z elementami malarstwa i barwiarstwa naturalnego. Obraz powstawał 10 tygodni, a każda z hafciarek miała kilka dni na dodanie czegoś od siebie i wypełnienie kawałka podanego wzoru. Artystki, które pracowały nad haftem, to: Anna Drabik, Weronika Cisłowska–Rylska, Agnieszka Fac, Dorota Felecka, Monika Fiołek, Karolina Galus, Dominika Jakubowska, Paulina Maciaszek, Karolina Starostka–Kokoszka i Anna Sumara.
 
Druga aukcja dotyczy dziesięciu plakatów eksponowanych podczas wystawy „Plakat na zmianę”, która powstała w ramach projektu „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”. Artystki i artyści poddały i poddali analizie współczesność, w której przyszło im żyć. Agata Dębicka, Jagoda Pecela, Lola Styrylska, Anna Zabdyrska i Damian Kłaczkiewicz punktują współczesność, naświetlają istotne problemy i skłaniają do refleksji.
 
Linki do aukcji, które są dostępne do 10 lutego, znajdziecie poniżej:

Licytujcie i zabierzcie sztukę do domu! ✨

AktualnościStrona główna

Komentarze są wyłączone.