fbpx

„Odważny Festiwal Kreatywności” – wernisaż wystawy uczestników i uczestniczek warsztatów malarskich w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

Warsztat „Podróż do świata rytmu i emocji" w trakcie „Odważnego festiwalu kreatywności".


„Odważny Festiwal Kreatywności” w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K.  Norwida powoli dobiega końca. Za nami projektowanie kariery metodami inspirowanymi procesem design thinking i dawanie upustu emocjom podczas wspólnego intuicyjnego malowania w rytm muzyki. Przestrzeń ARTzony (os. Górali 4) pozwoliła uczestnikom i uczestniczkom na swobodne wyrażenie siebie i tego, co niewypowiedziane. Umożliwiła nowe artystyczne doznania i odnalezienie naturalnego sposobu ekspresji zgodnego z rytmem serca.

Wernisaż prac niemal 40-tu twórczyń i twórców, które powstały podczas spotkania „Podróż do świata rytmu i emocji”, pod okiem Marty Kozłowskiej i Krystiana Trucholskiego, odbędzie się 18 października 2022 r. o godz. 18:00 w Galerii ARTzony na os. Górali 4. Wystawę będzie można oglądać do 31 października 2022 r. Wstęp jest wolny.

„Odważny Festiwal Kreatywności” realizowany jest w ramach projektu Wyjątkowe Historie Powszechne. Dom kultury. To dwuletnia inicjatywa wykorzystująca innowacyjne działania artystyczne o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i silnym nacechowaniu arteterapeutycznym. Celem jest rozbudzenie kreatywności, czynnika warunkującego rozwój społeczności lokalnych, rozwijanie zdolności artystycznych, zaktywizowanie uczestników do działań twórczych, a przede wszystkim procesowe odbudowanie publiczności po czasie kryzysu wywołanego pandemią Covid-19. Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zrealizował już przedsięwzięcia artystyczno-społeczne oraz interdyscyplinarne, wykorzystujące terapeutyczną moc kultury i sztuki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,  os. Górali 4, Kraków
tel. 12 644-38-98; www.facebook.com/ARTzonaOKN

AktualnościStrona główna

Komentarze są wyłączone.