fbpx

Ogrody Nowej Huty: Głodni przyrody – rodzinny spacer przyrodniczy

Ręka trzymająca zieloną gałązkę. U góry napis "Ogrody Nowej Huty: głodni przyrody rodzinny spacer przyrodniczy"

27 maja 2023 w godzinach 10:00-12:00 zapraszamy na rodzinny spacer przyrodniczy, który będzie okazją do posmakowania wybranych roślin z terenu Łąk Nowohuckich. W sposób niespieszny będziemy delektować się przyrodą, odkrywać jej kolory, zapachy i smaki.

Wyposażeni w lupy, przewodniki i pojemniki będziemy wyszukiwać roślin nadających się do zjedzenia. Naszą kulinarną wyprawę po Łąkach Nowohuckich zakończy mini piknik na trawie, podczas którego uczestnicy i uczestniczki będą mogły skosztować wybranych ziół czy kwiatów, ale też zjeść wszystkie smakołyki przyniesione z domu. Zachęcamy więc, żeby zabrać własne przekąski oraz wodę, do której będzie można np. dorzucić zioła.

Prowadzenie:
Magdalena Petryna – edukatorka przyrodnicza, przewodniczka beskidzka i redaktorka. W sieci działa jako Wilczy Las. Pracowała dla instytucji kultury (m.in. Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie), wciąż z nimi współpracuje jako redaktorka i autorka tekstów. Od 7 lat mieszka w starym wiejskim domu otoczonym kwiatami i chaszczami w Beskidzie Wyspowym. Organizuje wyprawy w teren, podczas których uczy nowego spojrzenia na przyrodę, o której mówi czule, ale bez sentymentalizmu.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Prosimy o wysyłanie maila na adres: ekologia@okn.edu.pl W treści maila proszę podać liczbę i wiek dzieci oraz liczbę towarzyszących dzieciom dorosłych.

Wydarzenie jest częścią projektu „Jadalny Kraków”.
Partner: ArcelorMittal Poland

Zapisy do 25.05, godz. 15:00 na: ekologia@okn.edu.pl
Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

____________________________________________________________________________

Wydarzenie w ramach Święta Krakowskiej Rodziny oraz Jadalnego Krakowa
Partnerem projektu Ogrody Nowej Huty jest ArcelorMittal Poland

Kontakt:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21, ekologia@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/OgrodyNowejHuty

AktualnościAktualnościNowohuckie Laboratorium DziedzictwaStrona główna

Komentarze są wyłączone.