fbpx

„Od marca 2020 rozmawiamy z ludźmi o domu [kultury], o tym, co jest dla ludzi ważne i na co zwracają uwagę. Pytamy o to, co widzą i czego nie widzą w Nowej Hucie. O tym, co takiego robi dom [kultury], że do niego tęsknimy, kiedy nie możemy do niego pójść. I o tym, jak zapraszać do domu [kultury], żebyście chcieli przekroczyć jego próg. No i o tym, co można robić – w / obok / poza / z domem [kultury].” Weronika Idzikowska

KREACJE. W SIECI KULTURY to pomysł dla mieszkańców Nowej Huty, którzy chcą mieć realny wpływ na życie kulturalne swojej dzielnicy, chcą wziąć sprawy w swoje ręce i wspólnie ze znajomymi i sąsiadami zrobić coś w miejscu, w którym mieszkają. Wraz z animatorami z ARTzony Ośrodka Kultury Norwida zastanowią się, jakie są potrzeby kulturalne w Nowej Hucie, jakie braki i jakie priorytety jej rozwoju. Każdy będzie miał głos.

A zatem jeśli macie pomysł na zmianę, nie zastanawiajcie się i dołączcie do nas!

Ale KREACJE. W SIECI KULTURY to nie tylko diagnoza potrzeb i potencjału kulturalnego Nowej Huty. To również FESTIWAL POMYSŁÓW. Przeanalizujemy i przegadamy z Wami każdą inicjatywę, które poprowadzi Weronika Idzikowska. Zgłoszone przez mieszkańców propozycje zostaną wspólnie skonsultowane podczas spotkań.

Nie bójcie się zatem pomarzyć o lepszym jutrze #poepidemii. Spośród Waszych pomysłów na kulturę, w konkursie zostaną wybrane te, które zrealizujemy wspólnie w drugiej połowie 2020 roku. Organizatorzy zapewniają wszelkie potrzebne wsparcie na każdym etapie działań projektowych.

Harmonogram działań:

1) „Raport do czytania” na podstawie badań diagnostycznych (ankiety, wywiadów, warsztatu badawczego) /marzec-czerwiec 2020/
2) Nabór pomysłów i konkurs inicjatyw /czerwiec-sierpień 2020/
3) Realizacja inicjatyw wspólnie z Pomysłodawcami /wrzesień-listopad 2020/

Kontakt:
Katka Szczęśniak k.szczesniak@okn.edu.pl,
Julia Lachiewicz j.lachiewicz@okn.edu.pl

Grupa na FB: www.facebook.com/groups/wsiecikultury/

*Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020

Aktualności

Komentarze są wyłączone.