fbpx

„Green Book”, „Dogman” i „Nędznicy” na MOJEeKINO.PL

Grafika przedstawiająca fragment plakatu do filmu Green Book. Na grafice główni aktorzy filmu siedzą w samochodzie i patrzą w stronę kamery., Viggo Mortensen na miejscu kierowcy, a Mahershala Ali na tylnym siedzeniu. W górnej części grafiki widnieje napis: prawdziwych przyjaciół poznaje się w drodze.

NĘDZNICY (100 min.)

dramat, Francja 2019
reż. Ladj Ly, wyst.: Damien Bonnard, Alexis Manenti

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat: jeden z najlepszych europejskich filmów tego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy oraz zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca największej liczby nominacji (aż siedmiu) do Lumières Awards , laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (ponad milion widzów w zaledwie dwa tygodnie).

Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.

Zobacz zwiastun – TUTAJ
Zobacz film – TUTAJ

GREEN BOOK (125 min.)

komediodramat, USA 2019
reż. Peter Farrelly, wyst.: Linda Cardellini, Viggo Mortensen, Mahershala Ali

Mahershala Ali jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Cudowna, pełna humoru, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni, zdobywca ponad 50 nagród i nominacji, jeden z największych faworytów oscarowego rozdania.

Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na Głębokie Południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.

Zobacz zwiastun – TUTAJ
Zobacz film – TUTAJ

DOGMAN (99 min.)

dramat, Włochy 2018
reż. Matteo Garrone, wyst.: Marcello Fonte, Edeoardo Pesce

Rewelacja festiwalu w Cannes! Złota Palma dla Najlepszego Aktora. Skąpane w deszczu i kokainie włoskie miasteczko i opowieść o małym, wielkim człowieku — psim fryzjerze, który musi się odgryźć.

Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej dopóki nie pojawia się Simone – trzęsący całą okolicą, wiecznie naćpany osiłek. Kiedy po raz kolejny bezwzględnie wykorzysta naiwność Marcella, psi fryzjer będzie musiał się odgryźć.

Zobacz zwiastun – TUTAJ
Zobacz film – TUTAJ

Aktualności

Komentarze są wyłączone.