fbpx

PALMY, PUCHEROKI, PISANKI
Fragmenty imprezy wielkanocnej dla dzieci w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida, prowadzonej prze Ewę Borgosz. Dzieci stroją palmy, oglądają pisanki, prezentują zwyczaj nakrywania głów dla wszelkiej pomyślności. Wojciech Karwat w stroju krakowskim śpiewa pieśń wielkanocną z towarzyszeniem akordeonu.

REZUREKCJA Z UDZIAŁEM KS. KARDYNAŁA KAROLA WOJTYŁY – unikalny zapis filmowy z 22 kwietnia 1973r.
Materiał czarno-biały z archiwum Jerzego Ridana. Fragmenty mszy rezurekcyjnej na polach mistrzejowickich. Twarze biorących w uroczystości ludzi, zbliżenia ks. Karola Wojtyły.

IV. FESTIWAL
Aleksandra Kupis mówi o zbliżającym się jubileuszowym XXV Festiwalu Artystycznym Młodzieży organizowanym przez MDK im. A.Bursy. Materiał ilustrowany fotografiami z poprzednich Festiwali. Ujęcia filmowe z ubiegłorocznej prezentacji projektów artystycznych – dziewczyny tańczą na tle obrazów wyświetlanych na płóciennych płachtach.

CZOŁGIŚCI
Reżyser Jacek Papis opowiada o dramacie "Czołgiści", którego realizacja ma być fragmentem spektaklu "Mieszkam tu". To właśnie nim inauguruje swoją działalność w Nowej Hucie teatr "Łaźnia Nowa".
Materiał zawiera sceny z realizacji spektaklu: dwóch młodych ludzi siedzi wewnątrz czołgu stojącego na placu w Nowej Hucie i bawi się w Czterech Pancernych, rodzice wyciągają ich stamtąd, żeby poszli do kościoła.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.