fbpx

SZOPKI NOWOHUCKIE
W Nowej Hucie od 2004r. organizowany jest konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową, w której znajdują się elementy architektury sakralnej i świeckiej charakterystyczne dla dzielnicy.
Zwycięzca tegorocznej edycji, pan Tadeusz Krawczyk, umieścił w swojej pracy elementy z Bieńczyc – w tym swój rodzinny dom, sklep, kuźnię i remizę oraz młyn napędzany wodą z Dłubni.
O idei konkursu opowiada też jego pomysłodawca – Maciej Twaróg.

SPOTKANIE Z JERZYM STUHREM
W Kinie Studyjnym "Sfinks" odbyło się spotkanie z aktorem i reżyserem Jerzym Stuhrem. Powodem było wejście na ekrany filmu "Korowód" oraz wydanie książki "Ucieczka do przodu. Jerzy Stuhr od A do Z w wywiadach Marii Malatyńskiej". Jerzy Stuhr podkreślał jak ważne są dla niego spotkania z publicznością, która właśnie obejrzała film. Wtedy jest o czym rozmawiać, twórca wie, czy ludzie "kupili" prezentowaną historię i jak na nią reagują.
O spotkaniu opowiada też kierownik kina Anna Dąbrowska.

PIĘKNE BOŻE NARODZENIE
W Ośrodku Kultury Kraków – Nowa Huta otwarto wystawę kart bożonarodzeniowych z ogromnej kolekcji pana Stanisława Chmury. Karty pochodzące z różnych stron świata podzielono na poszczególne okresy związane z Bożym Narodzeniem – od Adwentu do Trzech Króli.
O swojej kolekcji opowiada autor oraz autorka wystawy Joanna Kowacka-Kraj, która podkreśla piękno pocztówek w czasach, gdy zwyczaj ich wysyłania zanika wyparty przez maile i sms-y.
Kolędy śpiewa zespół "Lajkonik".

realizacja: Robert Musiałek, Artur Bober

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.