fbpx

DOBRZE UCZYĆ I MĄDRZE WYCHOWYWAĆ
Felieton zrealizowany w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5 na os. Słonecznym. Pokazuje, jak dzieci zdrowe i niepełnosprawne świetnie sobie radzą ze wspólną nauką i zabawą. Nie widząc, też można rysować czy rozpoznawać kolumny jońskie, a wózek wcale nie przeszkadza w gonitwach w czasie przerwy…

[/b]ANNA SENIUK w Ośrodku Kultury im. Norwida[/b]
W czasie spotkania z publicznością w Ośrodku Kultury im. Norwida Anna Seniuk wyznała, że każdy pretekst jest dobry, żeby przyjechać w te strony. To tu kończyła szkołę, debiutowała na scenie, grała w Teatrze Starym i Teatrze Ludowym, nie mówiąc już o tym, że została Miss Juwenaliów… Snuła też refleksje nad szkołą aktorstwa, jaką jest teatr oraz różnicą między popularnością a talentem. Potem było przymierzanie fantazyjnych kapeluszy i oblężenie artystki przez wielbicieli żądnych autografów.

NOWOHUCKIE POCZTÓWKI
Zbigniew Matusik, kolekcjoner filokartysta, od lat zbiera pocztówki związane z Nową Hutą – tak z dzielnicą, jak i kombinatem. Najcenniejsza to ta z 1954r., na której widać niektóre wydziały w budowie – a przecież w latach 50. zakazane było fotografowanie zakładów pracy.
Pan Zbigniew ma też ciekawe pocztówki z lat 70. pokazujące Nową Hutę z lotu ptaka, unikalny egzemplarz prezentujący Teatr Ludowy… od tyłu, a także widokówki przedwojenne. Najstarsza pochodzi z 1911 roku.

realizacja: Marcin Kaproń

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.