fbpx

JUBILEUSZ
Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka obchodził jubileusz 55.lecia istnienia. Jest to najstarsza placówka kultury w Nowej Hucie, istnieje bowiem od 1953r. Jej specjalnością jest działalność artystyczna skierowana do dzieci i młodzieży. Dumą Korczaka jest również boisko wielofunkcyjne.
O MDK opowiada dyrektor Monika Modrzejewska, a placówkę oglądamy po części okiem kamery telewizji internetowej TV Net, która dział tu od 3 lat. O jej zadaniach opowiada Maciej Glas.

LAUREAT
Grzegorz Ziemiański zdobył kolejną nagrodę za swoje fotografie. Tym razem w konkursie "Jeden dzień z życia miasta". Ten wszędobylski reporter wdarł się za mury klasztoru braci Cystersów w Nowej Hucie. Tu, jak sam mówi, "trzask migawki brzmiał niczym grzmot pioruna".
O sukcesie Grześka opowiada Agnieszka Łoś z "Głosu Nowej Huty", a materiał prezentuje nagrodzone fotografie.

Z NOWEJ HUTY DO OSLO
W Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida odbyła się wystawa projektów scenograficznych Edyty Stylo. Autorka opowiada Kronice, że urodziła się i wychowała w Nowej Hucie; od dziecka lubiła rysować, co później stało się jej zawodem. Chciała być człowiekiem teatru, ale przenosząc się do Norwegii, nie miała szans na karierę aktorską ze względów językowych. Dlatego została scenografem. Dziś w Oslo prowadzi prywatny dom kultury, który staje się powoli domem polskim.
To dzięki niej m.in. odbyły się Dni Kultury Polskiej w Oslo. Materiał filmowy prezentuje ujęcia z otwarcia wystawy rysunków, koncertu grupy Skaldowie i spotkania w Ambasadzie RP.
W tych uroczystościach brał również udział Haakon Sandoy – norweski reżyser związany z Polską poprzez szkołę filmową.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.