fbpx

CZESŁAW MOZIL
W III LO w Nowej Hucie od roku odbywają się "Trójkowe czwartki", czyli spotkania z różnymi ciekawymi ludźmi. W październiku gościem "Trójki" był Czesław Mozil, popularny wokalista i kompozytor grający na akordeonie. Nie tylko brał udział w rozmowach o muzyce, ale również dał się namówić na mały koncert.
O "Trójkowych czwartkach" opowiadają: Kamila Kwolek i Grzegorz Gawłowski (absolwenci III LO) oraz polonistka Beata Nawrot.

NIEZWYKŁY MECZ
Ks. Józef Gozdowski, proboszcz parafii Matki Boskiej Pocieszenia w Nowej Hucie wyznaje zasadę, że kościół to nie tylko wspólna modlitwa, ale także wspólna zabawa – najlepiej na świeżym powietrzu. Stąd pomysł stworzenia Ligi Parafialnej, czyli cyklu rozgrywek w piłkę nożną. Liga istnieje już od 5 lat, a gra w niej regularnie 10 drużyn.
Ostatnio rozegrano mecz towarzyski między zespołem parafialnym a drużyną kobiet z Klubu Sportowego "Podgórze". Najwięcej entuzjazmu wzbudziła perspektywa wymiany koszulek…
O tym, kto komu dawał w tym meczu fory mówią Piotr Sadzikowski (drużyna parafialna) i Anna Żak (KS "Podgórze").

NOWOHUCKA JESIEŃ GITAROWA
Ideą Nowohuckiej Jesieni Gitarowej jest umożliwienie wszystkim miłośnikom tego instrumentu wzięcie udziału w warsztatach prowadzonych przez znakomitych twórców oraz wysłuchanie koncertów najwybitniejszych muzyków z Polski i ze świata. Dyrektorem artystycznym jest Roch Modrzejewski.
W Nowohuckiej Kronice Filmowej możemy obserwować fragmenty warsztatów prowadzonych przez Jarosława Śmietanę oraz wysłuchać fragmentu koncertu Roberto Ausella z Argentyny.

realizacja: Robert Musiałek, Artur Bober

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.