fbpx

MOBILE SCHOOL
Na najbiedniejsze nowohuckie osiedla podjeżdża często Mobilna Szkoła – przywozi ze sobą na specjalnych ruchomych tablicach gry i zabawy edukacyjne dla dzieci. To projekt realizowany przez Fundację Teatru Ludowego prowadzoną przez Stanisława Banasia, we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Dziś w Mobilnej Szkole pracuje 15 wolontariuszy. O swojej pracy opowiadają Szymon Banaś i Agnieszka Wróbel.

AKTYWNI I KREATYWNI
W Szkole Podstawowej nr 52 działa Akademia Aktywnych i Kreatywnych. To miejsce, gdzie dzieci i rodzice mogą wspólnie spędzić aktywnie czas. Ideą jest tworzenie zabaw, które jak najbardziej wszechstronnie rozwijają maluchy – zgodnie z założeniem, że to co zrobimy z dzieckiem przez pierwszych 6 lat jego życia, będzie miało wpływ na jego życie w szkole i wśród rówieśników.
O Akademii opowiada Anna Kasprzyk, a kamera Kroniki podgląda, jak wyglądają zabawy w dniu ogłoszonym "Dniem lwa".

ZŁOŚĆ Z GLINY
Projekt "Nowa Huta – rewitalizacja społeczna poprzez sztukę", realizowany przez fundację "Wyspart", skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej. To cykl warsztatów artystycznych z wykorzystaniem rzeźby, malarstwa wielkoformatowego i instalacji. W dniu, gdy Kronika obserwowała zajęcia, młodzi ludzie dostali zadanie, by za pomocą kawałka gliny wyrazić, jak może wyglądać złość.
O projekcie opowiada Magdalena Zarychta – prezes fundacji "Wyspart"

realizacja: Marek Nawracaj

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.