fbpx

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
Przy najstarszej nowohuckiej bibliotece (istnieje od 1952r., obecnie przy Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida) działa Dyskusyjny Klub Książki. Członkowie spotykają się co miesiąc. Wcześniej czytają tę samą książkę, by potem dyskutować, spierać się, zgadzać lub nie. Ostatnio gościem Klubu był powieściopisarz i krytyk literacki Stefan Chwin. Przyznał, że to jego pierwsza wizyta w Nowej Hucie, ale był zachwycony poziomem przybyłej na spotkanie publiczności.
Spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki prowadzi Ewa Piwowarczyk.

INAUGURACJA
Zainaugurowano właśnie rok szkolny w nowootwartej Szkole Sportowej Polskiego Związku Piłki Nożnej na os. Szkolnym. Młodzież składała ślubowanie, które sama sobie ułożyła, wskazując wartości dla niej najważniejsze. Dyrektor Wiesław Biernat oraz Prezes OZPN Ryszard Niemiec podkreślają, że szkoła ma nie tylko uczyć sportu, ale także wychowywać patriotów i obywateli. I co niezwykle ważne ? zasad fair play.

SALON NH+
Ostatnie spotkanie w Salonie NH+ poświęcono nowohuckiej fotografii. Jednym z gości był fotoreporter Stanisław Gawliński. Wspomina swoje pierwsze zlecenie, którym było fotografowanie nowohuckich… śmietników. A skończyło się na robieniu zdjęć koronowanym głowom.
O fotografowaniu Nowej Huty mówi również Adam Gryczyński, autor albumu "Czas zatrzymany".
Spotkania prowadzi dziennikarka Radia Kraków Barbara Gawryluk. Jako rodowita nowohucianka chętnie podchwyciła pomysł Stanisława Banasia z Fundacji Teatru Ludowego.

realizacja: Robert Musiałek, Artur Bober

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.