fbpx

DZIEŃ ZIEMNIAKA
W Klubie Karino Ośrodka Kultury Nowa Huta w ramach cyklu prezentującego różne tradycje ludowe odbył się Dzień Ziemniaka. Prezentowano przyśpiewki związane z tym warzywem i z wykopkami, różne jego gatunki i rodzaje, a także smakowite potrawy.

POŚWIĘCENIE SZTANDARU
W kościele w Mistrzejowicach odbyło się uroczyste poświęcenie sztandaru Szkoły Podstawowej nr 85 im. Ks. Kazimierza Jancarza – słynnego kapelana "Solidarności". Po złożeniu ślubowania uczniowie w uroczystym pochodzie odprowadzili sztandar do szkoły.

HIP HOP DLA DZIECI
Krakowskie Stowarzyszenie Ocalić Szansę od 4 lat skupia ludzi, którzy profesjonalnie pracują z młodzieżą metodami socjoterapeutycznymi. Prowadzi dwie świetlice – w tym jedną przy Teatrze Łaźnia Nowa w Nowej Hucie. Organizacja letnich i zimowych obozów wymaga zebrania dodatkowych funduszy – stąd pomysł zorganizowania SPACJI, czyli Społeczno-Pozarządowej Akcji Charytatywnej. To w jej ramach odbył się koncert zespołów hip hopowych "Nowa Huta – Nowa Nuta 2".
O stowarzyszeniu "Ocalić szansę" opowiadają Małgorzata Znosko i Maciej Skoczołek. Materiał pokazuje też fragmenty koncertu w Łaźni Nowej.

realizacja: Marek Nawracaj

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.