fbpx

W NIEMYM KINIE
W Kinie Studyjnym Sfinks odbył się kolejny pokaz z cyklu "W niemym kinie". Tym razem do "Gorączki złota" Charliego Chaplina z 1925r. zagrał na żywo zespół "Cinemon". O interpretowaniu filmu przez muzykę mówi Adriana Ciecierska-Cygan, a Michał Wójcik z grupy "Cinemon" opowiada o improwizacji i emocjach związanych z pokazem słynnej komedii Chaplina.

MUAY THAI
Muay Thai to sport walki pochodzący z Tajlandii. W hali sportowej przy ul. Ptaszyckiego w Nowej Hucie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski pod hasłem Muay Thai Przeciw Narkotykom. O idei mistrzostw i zasadach tego sportu opowiadają: Prezes MT w Polsce Rafał Szlachta, instruktor MT Rafał Simonides oraz Marcin Łepkowski – mistrz Polski. Materiał filmowy pokazuje fragmenty walk.

W TŁUMIE PODRÓŻNIKÓW
Po raz szósty miłośnicy poznawania świata spotkali się na Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły. Materiał filmowy pokazuje fragmenty spotkania z Elżbietą Dzikowską oraz jej wystawę wielkoformatowych fotografii "Ziemia z bliska". Specjalnie dla Kroniki autorka programu "Pieprz i wanilia" mówi o swoich wrażeniach z festiwalu. O imprezie mówią także organizator Piotr Trybalski oraz podróżniczka Iwona Beluch.

realizacja: Robert Musiałek, Artur Bober

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.