fbpx

60 LAT NOWEJ HUTY – BŁOTO
Archiwalne ujęcia z budowy Nowej Huty z realizowane w 1950r, udostępnione przez Filmotekę Narodową. W błocie, rozmytej ziemi, na zalanych placach budowy pracują ludzie, koparki, dźwigi, jeżdżą ciężarówki.

WSZYSTKO O MĘŻCZYZNACH
Fragmenty spektaklu "Wszystko o mężczyznach" Miro Gavrana wystawionego na Scenie pod Ratuszem Teatru Ludowego. O przedstawieniu opowiada reżyser, Tomasz Obara ? to sztuka przewrotna, pełna pułapek dla widza, pokazująca postawy ludzkie w różnym, często niekoniecznie pochlebnym świetle. Komedia? Moralitet? Publicystyka?
W spektaklu występują: Krzysztof Górecki, Tomasz Obara, Piotr Pilitowski.

HARCERZE NOWEJ HUTY
W galerii przy Alei Róż otwarto wystawę poświęconą historii nowohuckiego harcerstwa. Znalazły się na niej m.im. sztandary szczepów Hufca Nowa Huta, fotografie, dokumenty, księgi pamiątkowe. Jerzy Kujawski ? były komendant Hufca ZHP zachęcał do przynoszenia plakietek i odznaczeń harcerskich.
Dla Kroniki wspomnienia snują również:
Zygmunt Faber (pierwszy komendant Hufca ZHP) ? o pierwszym rozkazie Komendy Hufca, który wyszedł 22 II 1957 oraz o swoim usunięciu z funkcji.
Juliusz Langer (były komendant Hufca ZHP) ? o trudnych początkach Hufca, na powstanie którego władze patrzyły niechętnie.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.