PARK W ŁUCZANOWICACH
Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida wydał kolejną publikację z cyklu prezentującego parki i grody Krakowa. Na promocji zeszytu poświęconego Parkowi w Łuczanowicach spotkali się wielbiciele tego miejsca. Po parkowych alejach oprowadzał autor monografii, Zygmunt Kiszka, a wspomnienia z dzieciństwa snuła Elżbieta Mycielska-Dowgiałło – córka ostatniego właściciela dworu w Łuczanowicach.
Stanisław Madej, Przewodniczący Rady Dzielnicy XVII, podkreślił starania o utrzymanie w jak najlepszym stanie niszczejącego, niestety, obiektu.
JUBILEUSZ W NOWEJ HALI
W Zespole Szkół Sportowych nr 2 uroczyście otwarto nowoczesną, wielofunkcyjną halę sportową. Jej budowa była jedną z inwestycji związanych z 60.leciem Nowej Huty. Przecięcia wstęgi dokonał Prezydent Jacek Majchrowski, a otwarciu towarzyszył międzynarodowy Małopolski Turniej w Piłce Siatkowej Młodzików.
O wychowaniu poprzez sport i wykorzystaniu nowej hali mówią: dyrektor szkoły Dorota Petlic oraz nauczyciele wychowania fizycznego – Adam Buszydło i Ryszard Pozłutka.
OD OPOZYCJI DO WOLNOŚCI
W budynku dawnego kina Światowid, przyszłej siedzibie Muzeum PRL-u otwarto wystawę fotografii i plakatów, mającą na celu uczczenie 20. rocznicy odzyskania niepodległości i wyborów 1989r. Część zdjęć pokazuje początki działalności opozycyjnej w Nowej Hucie i Krakowie.
Wystawę otworzył premier Donald Tusk, podkreślając, że niewielu wierzyło, że przyjdzie taki moment, gdy PRL będziemy zamykać w muzeach, a wolna Polska będzie na zewnątrz.
Do kamery Kroniki wypowiadają się:
– Krystyna Zachwatowicz (kurator wystawy) – o próbie pokazania, jak może wyglądać przyszłe Muzeum PRL-u,
– Andrzej Wajda – o spotkaniach artystów i intelektualistów w Nowej Hucie w czasie stanu wojennego,
– Mieczysław Gil, działacz NSZZ "Solidarność"
– Erazm Ciołek, autor części zdjęć pokazanych na wystawie.
realizacja: Robert Musiałek, Artur Bober