fbpx

PROJEKT FOTOGRAFICZNY "HUTNICY"
W Club 1949 odbył się wernisaż wystawy fotograficznej, będącej pokłosiem projektu "Hutnicy". Autorem wystawy jest Paweł Suder, a bohaterami jego fotografii pracownicy Kombinatu. W trakcie wernisażu widzowie mieli szanse obejrzeć film "Kierunek Nowa Huta", nowohuckie pamiątki z kolekcji autora oraz zrobić sobie zdjęcia na czerwonej kanapie w gustownych hutniczych kaskach. Na koniec – oczywiście objazd po Hucie zabytkową nyską.

TOUCH OF IRELAND
Na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury można było obejrzeć wspaniałe widowisko muzyczno-taneczne "Touch of Ireland". By pokazać muzykę i tańce irlandzkie, swoje siły połączyli: zespół Carrantouhill, formacja Reelandia oraz krakowski wokalista Robert Kasprzycki. Materiał prezentuje obszerne fragmenty widowiska, a także wypowiedzi Bogdana Wyka (gitarzysta Carrantouhill) i Roberta Kasprzyckiego. Można się z nich dowiedzieć m.in. dlaczego w Irlandii wzięto ich za rodaków.

AMARANT
Kamera Kroniki gościła w pracowni grupy AMARANT. To zespół malarzy i malarek, którzy malują wyłącznie dla swojej przyjemności i radości. Po prostu dlatego, że "trzeba żyć do końca". Opiekunem artystycznym grupy jest prof. Kazimierz Machowina, który – jak się okazuje – rzadko chwali, czasem pokrzyczy, ale jak już postawi swoją "profesorską plamkę" to wychodzi naprawdę dobry obraz. Mała pracownia Amarantu znajduje się w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida, a o grupie opowiadają Zofia Dubiel i prof. Machowina.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.