fbpx

NIECHCIANY KLUB
Krótka historia istnienia "1949 Club", który od początku podzielił jego twórców i mieszkańców bloku.
Materiał prezentuje:
– otwarcie klubu w listopadzie 2006r., któremu towarzyszyły protesty kilku osób z tablicami "chcemy żyć w spokoju".
– fragmenty imprez kulturalnych, które odbyły się w 1949 Club w ciągu ostatnich 3 lat (wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Ziemiańskiego, "Spot 1", spotkanie z Marią Malatyńską w czasie Nowohuckiego Festiwalu Filmowego)
– wypowiedź Pawła Derlatki z lutego 2009, kiedy podkreślał wartość klubu, jako miejsca, gdzie spotykają się ludzie, którzy tworzą ciekawe rzeczy.
– wypowiedź Pawła Derlatki z maja 2010 o zamknięciu działalności Klubu w tym miejscu nakazane wyrokiem sądu.

TERENOWE 300% NORMY
W czasie Nocy Muzeów 2010 Oddział Dzieje Nowej Huty Muzeum Historycznego Miasta Krakowa zorganizował grę terenową szlakiem "PRZODOWNIKÓW PRACY". Przywitane przez kierownika Oddziału (i przodownika) Pawła Jagłę grupy chętnych, posługując się specjalnie wydanym Pismem Nowohuckich Przodowników Pracy BŁYSKAWICA biegały po dzielnicy, spotykając na swojej drodze m.in. działacza Macieja Mieziana na Placu Ożańskiego, harcerzy pod Muzeum PRL-u i Panią Milicjantkę na Placu Centralnym. Na koniec musiały wybudować fragment muru posługując się kielnią i poziomicą. Zwycięzcami gry zostali Ewa Pracik i Grzegorz Niemczyk.

WSPÓŁCZEŚNI TAPERZY
Fragmenty kolejnej imprezy w Kinie Studyjnym "Sfinks" z cyklu "W NIEMYM KINIE". Tym razem do "Brzdąca" w reż. Charlesa Chaplina zagrała grupa Firma Muzyczna. O filmie i zespole opowiadała Karolina Czarny, natomiast muzycy Michał Wójcik, Szymon Piotrowski i Larry Vikowski dzielili się z swoimi wrażeniami na temat doświadczeń, jakie niesie ze sobą granie na żywo do działa filmowego.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.