fbpx

SAMBA ŻYCIA
Fragmenty koncertu Hanny Banaszak, który odbył się w ramach XV Nowohuckiej Wiosny Muzycznej.
Wiesława Wykurz, wicedyrektor Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida przypomina, że artystka była gościem pierwszej imprezy z tego cyklu, a teraz, po 14 latach wróciła do Nowej Huty, by wystąpić w trakcie jubileuszowej edycji.

CELTOWIE PRZECIWKO RZYMIANOM
Wojowie, bractwa rycerskie, starodawne tańce, możliwość samodzielnego zaorania pola za pomocą średniowiecznej sochy lub zmielenia zboża na żarnach, a także wzięcie udziału w poszukiwaniu cennych wykopalisk na stanowisku archeologicznym – tak wyglądały atrakcje kolejnego Pikniku Archeologicznego. Tym razem wpisywał się on w 600.lecie bitwy pod Grunwaldem, a główną atrakcją był pokaz walki między Rzymianami a Germanami i Celtami, który był jednocześnie prezentacją różnych rodzajów broni i różnych stylów walki.
O Pikniku opowiada dr Jacek Górski z Muzeum Archeologicznego Miasta Krakowa.

CHOPINOWSKIE TRIO
W ogrodzie Dworku Matejki w ramach cyklu "Nowa Huta. Dlaczego nie?!" odbył się koncert "Chopin – jazzowe interpretacje" . Występ grupy "Andrzej Jagodziński Trio" wpisał się w obchody 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. O koncercie opowiada dyrektor Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta Małgorzata Jezutek. Andrzej Jagodziński wyraża nadzieję, że dzięki temu występowi wielbiciele klasyki może choć odrobinę pokochali jazz, a wielbiciele jazzu przekonali się do Chopina.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.