fbpx

KULINARNIE, ARTYSTYCZNIE, CHARYTATYWNIE
Relacja z pierwszych edycji charytatywno – artystycznej imprezy prowadzonej przez Dariusza Gnatowskiego. Ugotowane przez popularnego "Boczka" potrawy licytowane były na rzecz ofiar powodzi oraz pacjentów Hospicjum św. Łazarza w Nowej Hucie. Licytacjom towarzyszyły literackie opisy sławiące przyjemności stołu – zaczerpnięte z "Zemsty" Fredry "Pana Tadeusza" czy fraszek Kochanowskiego. Dariusz Gnatowski podkreśla, że jest aktorem a nie kucharzem, stąd jego pasja do wynajdywania na użytek spotkań owych literackich perełek.
O celach imprezy opowiada też jej organizator – Dariusz Domański.

50 LECIE KS HUTNIK – WSPOMNIENIA. WACŁAW GOLEC
Materiał poświęcony byłemu siatkarzowi Hutnika i reprezentantowi Polski w piłce siatkowej – Wacławowi Golcowi. Zawodnik opowiada o początkach swojej kariery w Nowym Sączu i w Hutniku Kraków, o grze w reprezentacji Polski, gdy trenerem był Hubert Wagner, o zdobyciu przez Hutnika mistrzostwa Polski i o grze w lidze hiszpańskiej. Wypowiadają się również: Józef Zdradzisz – wiceprezes Hutnika Kraków w latach 1975 – 1990 i Andrzej Martyniuk – były siatkarz i reprezentant Polski. Materiał ilustrowany jest fotografiami oraz fragmentami meczy z archiwum TVP.

Szlakiem zabytków Nowej Huty – TRAKT SANDOMIERSKI
Z historykiem Maciejem Miezianem jedziemy tramwajem nr 15 wzdłuż dawnego Traktu Sandomierskiego, który dziś wiedzie przez najstarsze osiedla Nowej Huty, Mogiłę, by wreszcie dojechać do Pleszowa. Po drodze mijamy m.in. blok na os. Młodości 2, przy budowie którego swój murarski rekord pobił przodownik pracy Piotr Ożański (pierwowzór Mateusza Birkuta z "Człowieka z marmuru"), tablicę na os. Willowym 13, która mówi, że właśnie tu zaczęto budowę Nowej Huty; wreszcie docieramy do terenów dawnego Klasztoru w Mogile, mijamy Kopiec Wandy, osiedle robotnicze Meksyk i tablicę upamiętniającą pobyt tutaj Tadeusza Kościuszki.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.