fbpx

KRÓL KURKOWY Z NOWEJ HUTY
Krzysztof Wójcik, tegoroczny król kurkowy, pochodzi z Nowej Huty. Tu mieszka i prowadzi swoją firmę. Opowiada o historii Bractwa Kurkowego związanej z obroną murów Krakowa, tradycji corocznego strzelania o tytuł króla kurkowego oraz o strojach, których prawo noszenia nadał Bractwu król Zygmunt August.
Materiał uzupełniają ujęcia filmowe i fotografie z uroczystych ceremonii i wspólnych wyjazdów.

ALOSZA NA BIS
Fragmenty koncertu Aloszy Awdiejewa w Nowohuckim Centrum Kultury. A ponieważ był to Dzień Kobiet – wiele piosenek i anegdot dotyczyło właśnie pań.

PIKSELE AGATY DĘBICKIEJ
Agata Dębicka to najbardziej rozpoznawalna nowohucka artystka młodego pokolenia. Zwykle swoje prace pokazuje w Internecie, ale ostatnio kilka zaprezentowała w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida.
Dla Kroniki opowiada o swoich inspiracjach znajdowanych w sieci oraz o technice tworzenia swoich grafik – umiejscowionych gdzieś po między tradycyjnym rysunkiem a grafiką komputerową.
O pracach Agaty mówi też Marta Kurek z OKN – bohaterkami są dziewczyny zaplątane w sieci interakcji międzyludzkich, zamotane uczuciowo. Ich emocje muszą znaleźć wyraz w formie krótkiego sms-a lub notki na Facebooku.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.