fbpx

NKF nr 253 – V 2011

PRZYSTANEK NA ŻĄDANIE
Młodość spędzona na osiedlu Piastów i w jego sąsiedztwie sprawiła, że po wielu latach 9 osób postanowiło założyć zespół muzyczny "Przystanek Na Żądanie". Chociaż mają już własne rodziny i poukładane życie, znajdują czas, by spotykać się na próbach. Atmosfera bywa niezwykła, dorośli grają i śpiewają, dzieci wokół szaleją, ktoś coś pichci w kuchni? Dzięki wszystkim małym i dużym chwilom spędzonym wiele lat temu na wspólnym osiedlu, zespół tworzy siłę i wartość dającą się usłyszeć w granych przez nich utworach. Grają ballady, poezję śpiewaną, trochę bluesa i rocka.

NOWA HUTA NA ŚCIANACH
Impresja pokazująca nowohuckie graffiti. Znajdują się wszędzie – na murach, ścianach bloków i szkół. Obok przypadkowych i niedopracowanych można tu znaleźć graffiti naprawdę ciekawe i oryginalne.

PTAKI NOWEJ HUTY
Codziennie wieczorem na nowohuckim niebie obserwujemy tysiące ptaków. To kawki i gawrony, które zlatują się tu na nocleg. Dr Kazimierz Walasz z Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego opowiada o ich zwyczajach, inteligencji, sposobach rozpoznawania się i znajdowania drogi.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.