fbpx

NKF nr 256 – VI 2011

WIOSENNA KULTURKA
W ramach XVI Nowohuckiej Wiosny Muzycznej w Sali Tańca Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida odbył się koncert zespołu "Kulturka". Prowadzący koncert Waldemar Dąbrowski podkreślił, że w piosence ceni sobie najbardziej tekst, a teksty "Kulturki" to zapis codziennego życia młodych ludzi i życia miasta.

z cyklu SPOTKANI W NOWEJ HUCIE: KAZIMIERZ WALASZ. ORNITOLOG
Kazimierz Walasz z Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego chodzi po dachach wysokich budynków mieszkalnych w Nowej Hucie i obserwuje jerzyki – ptaki, które lubią gnieździć się w otworach stropodachów i szczelinach budynków. Z aparatem fotograficznym lub lornetką w ręku bada każdą szczelinę i każdą dziurę. Wszystko po to, by zdobywać wiedzę, która pozwoli zachować ten gatunek.

50 LAT MUZYKI W NOWEJ HUCIE
W Muzeum Historii Nowej Huty otwarto wystawę poświęconą historii muzyki rozrywkowej w Nowej Hucie. Tytuł brzmi : "Zagrajmy to jeszcze raz. Muzyka Nowej Huty 1950 – 2000". Ekspozycję, na której znalazły się fotografie, instrumenty, różnego rodzaju odtwarzacze, płyty i kasety podzielono na 6 części: lata 50. (jazz i piosenka masowa), lata 60. (big beat i piosenka kabaretowa), lata 70. (muzyka popowa i początki fusion), lata 80. (rock), lata 90. (nowa fala) i czasy współczesne (rock i hip-hop).
Zwiedzający mają też możliwość posłuchania utworów z każdej epoki.
O wystawie opowiada jej kurator Paweł Jagło.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.