fbpx

NKF nr 259 – VI 2011

TAAAKARYBA
Nad Zalewem Nowohuckim odbyły się kolejne zawody wędkarskie dla najmłodszych. Ich tradycja trwa już 21 lat. Opowiada o nich Tadeusz Stryszowski – Prezes Zarządu Okręgu PZW, a kamera obserwuje dzieciaki walczące z wędkami pod okiem dorosłych. Jeden z uczestników, Maksymilian Gądek opowiada, że do wędkowania zachęcił go tata. A tradycja jest rodzinna, dziadek też łowił nad Zalewem. Tata Maksymiliana wspomina jaki był dumny, jak kiedyś udało mu się złowić rybę większą od tej, która złapał jego ojciec.

SIATKÓWKA PLAŻOWA
Na boiskach AWF z inicjatywy Porozumienia Dzielnic Nowohuckich odbył się drugi Turniej Piłki Siatkowej Plażowej. Startowały czwórki mieszane, czyli damsko-męskie. Celem zawodów było nie tylko propagowanie tej dyscypliny, ale przede wszystkim integracja młodzieży z różnych szkół.
O imprezie opowiadają: Edyta Obszańska (sędzia główny zawodów), Mirosław Mączka (Dyrektor Międzynarodowego Ośrodka Sportowego), Sławomir Sobaś (uczestnik), Agnieszka Horosin (nauczyciel wychowania fizycznego).

ROMANTYCZNA NOWA HUTA
Na zajęciach Krakowskiej Akademii Samorządności kilkoro młodych ludzi wymyśliło projekt "Randki w Nowej Hucie", który miał udowodnić, że Nowa Huta jest romantyczna. Wszystko zaczęło się od happeningu "serduszko do nieba", czyli wypuszczeniu w świat wielu różowych baloników. Potem ogłoszono konkurs fotograficzny, którego pokłosiem jest przewodnik po romantycznych miejscach Nowej Huty. W C-2 Południe Cafe odbyła się także akcja "szybkich randek" dająca szansę poznania młodym ludziom ich rówieśników.
O "Randkach w Nowej Hucie" opowiadają realizatorzy projektu Agnieszka Karolczyk i Dawid Jarzyna oraz Tomasz Talaczyński z Krakowskiej Akademii Samorządności.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.