fbpx

NKF nr 287 – III 2012

WŚRÓD KSIĄŻEK
W Bibliotece Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida od 10 lat w ramach Literackich Czwartków spotykają się czytelnicy, by porozmawiać o przeczytanych książkach. Wymieniają opinie, sprzeczają się, dyskutują o bohaterach, autorach, wątkach. Rozmowy w gronie kilkunastu pasjonatów odbywają się przy kawie, czasem przy urodzinowym torcie, zawsze przy okrągłym stole? Prowadzi je Ewa Piwowarczyk, bibliotekarz.

CIEMNIEJSZA STRONA ŻYCIA
W Nowohuckim Centrum Kultury miała miejsce wystawa prac Sławomira Lewczuka. Artysta opowiada o losach ludzkich przy pomocy wielkoformatowych obrazów balansujących pomiędzy surrealizmem a realizmem. Skupiając się na "ciemniejszej stronie życia", jednocześnie narzuca swoim dziełom dyscyplinę i powściągliwość formalną. Zawsze bowiem istnieje obawa, że zbyt mocne zderzenie tematu i formy sprawi, że te dwa głosy będą się nawzajem wyciszały.

z cyklu Spotkani w Nowej Hucie: MARCIN BZYK. MUZYCZNY BUNTOWNIK
Marcin Bąk, czyli popularny "Bzyk" to wokalista grupy "WU-HAE". Od 99r. zespół związany jest z Nową Hutą i stara się "odczarowywać" negatywny wizerunek dzielnicy. Najnowsza płyta "WU-HAE" nosi tytuł "Merry Crisis and a Happy New Fear!". Składa się na nią 14 kompozycji o zdecydowanie gitarowej stylistyce. Autorzy chcieliby, żeby stała się początkiem dyskusji na temat upadku rynku fonograficznego. Padają pytania, dlaczego płyty są takie drogie i czy należy walczyć ze ściąganiem muzyki z sieci. W materiale wykorzystano fragmenty teledysków "Taki jestem" i "Fryderyki, Fryderyki".

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.