fbpx

NKF nr 298 – V 2012

CRACOVIA MARATON W NOWEJ HUCIE
W XI Cracovia Maraton wzięło udział ponad 5000 zawodników. Bieg prowadzi zawsze przez ścisłe centrum Krakowa, by promować zabytki miasta, ale od 2005r, trasa wiedzie również przez Nową Hutę, by pokazać jej niezwykłą i oryginalną architekturę. Szerokie ulice i aleje dzielnicy sprzyjają organizacji tego typu Imprez. Uczestnicy porównują trasę z trasą Maratonu Berlińskiego.
O Maratonie mówią dyrektor ZIS w Krakowie i Paweł Dziedzic – uczestnik biegu.

WIOSENNE GRANIE
Koncert w pięknym, zabytkowym Kościele Św. Bartłomieja zainaugurował XVII Nowohucką Wiosnę Muzyczną. Spektakl poetycko- muzyczny "Modlitwy mojego wieku" oparty został o wiersze Adama Ziemianina, a muzykę do nich skomponował Edward Zawiliński. O Nowohuckiej Wiośnie Muzycznej, poezji i muzyce mówią: Wiesława Wykurz z Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida i kompozytor Edward Zawiliński.

PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA
"Po drugiej stronie lustra" to tytuł wystawy fotografii Piotra Stósa, które dokumentują 10 lat jego wypraw nurkowych. Fotografie pokazują niezwykły podwodny świat wraz z jego mieszkańcami. Autor opowiada, jak wielkim wyzwaniem jest ten świat dla fotografa, szczególnie przy robieniu fotografii makro. Przy okazji opowiada też o nurkowaniu osób niepełnosprawnych.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.