fbpx

NKF nr 305 – IX 2012

DOŻYNKI
Krakowskie Dożynki Miejskie odbyły się w tym roku w Kantorowicach, na terenie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie . Tradycyjnie przyniesiono plony i ofiarowano władzom miasta chleb. Były też pokazy młocki, tańce ludowe i konkurs na najpiękniejszy dożynkowy wieniec. Tym razem zwyciężyły panie z Klubu Jedność w os. Wolica. Dożynkom Miejskim towarzyszyły też jak zwykle dożynki dzielnicowe.

"NOWY" HUTNIK
Piłkarze "Hutnika" awansowali właśnie do III ligi. Paweł Derlatka, prezes Stowarzyszenia "Nowy Hutnik 2012" opowiada o drużynie, nadziejach i obawach, a także o kibicach. Materiał ilustrują fragmenty meczu inauguracyjnego Hutnika w III lidze ze Szreniawą Nowy Wiśnicz, wygranego 8:0.
Jest to również okazja do pokazania odnowionej murawy, szatni i trybun – zmodernizowanych przy okazji Euro 2012. Opowiada o tym Krzysztof Dębowski, z-ca dyr. ds. Inwestycji ZiS w Krakowie.

PRZEZ BARBAKAN DO NOWEJ HUTY
Nowa Huta już po raz drugi postanowiła przekonać Krakowian, że jest fajną, godną odwiedzenia dzielnicą. W Barbakanie dwadzieścia kilka ośrodków kultury, stowarzyszeń, a także Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i Muzeum PRL-u prezentowało swoje osiągnięcia. Były także występy, pokazy starych samochodów i konkurs wiedzy o Nowej Hucie pod tajemniczym tytułem "Gdzie jest Tajwan?". O inicjatywie opowiada Kronice Paweł Jagło, kierownik Oddziału "Dzieje Nowej Huty" MHMK i pomysłodawca projektu.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.