fbpx

NKF nr 312 – X 2012

SKLEP RODZINNY
Pani Renata Piątkowska na os. Centrum C prowadzi najstarszy sklep obuwniczy w Nowej Hucie. Istnieje on od lat 50. XX wieku. W latach 80. kierowniczką była mama Renaty. Ona sama, jeszcze jako uczennica, często zaglądała do sklepu. A po latach została jego właścicielką. Jak sama mówi – to takie trochę archaiczne miejsce. Z ladą. W dzisiejszym świecie wolnego dostępu do półek to naprawdę niezwykłe.

TYDZIEŃ BLISKOŚCI
Obchodzony na całym świecie Międzynarodowy Tydzień Bliskości skierowany jest do rodzin z małymi dziećmi. Najważniejszym zadaniem jest popularyzowanie idei bliskości, również w sposób dosłowny – np. poprzez noszenie dzieci w chustach. Krakowski Tydzień Bliskości zorganizowały tradycyjnie Klub Kuźnia OKN i portal Ekorodzice.pl. Przez kilka dni odbywały się spotkania i warsztaty – np. wspólna gimnastyka dla Pań z dziećmi, zabawy plastyczne i czytelnicze dla najmłodszych.

DZIEŃ EDUKACJI W XVI LO
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanego powszechnie Dniem Nauczyciela, młodzież XVL LO im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Hucie postanowiła zorganizować turniej, na którym reprezentacja czcigodnego Grona Pedagogicznego musiała stawić czoło reprezentacji uczniów. Jedna z konkurencji dotyczyła wiedzy na temat szkoły. Padały np. pytania o ilość Paulin chodzących do szkoły, czy ilość ocen b. dobrych postawionych w danym miesiącu. No i kto zwyciężył? Oto jest pytanie…

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.