fbpx

NKF nr 318 – XII

RELIKWIE W ARCE PANA
Ksiądz Edward Baniak, proboszcz parafii MB Królowej Polski w kościele Arka Pana opowiada o tradycji umieszczania w świątyniach relikwii i prawie kanonicznym, które na to pozwala. Ze względu na szczególne związki Karola Wojtyły z Nową Hutą i Arką Pana, Kardynał Stanisław Dziwisz przekazał kościołowi relikwię krwi Jana Pawła II. Znajduje się ona w Grocie Matki Bożej Fatimskiej obok relikwii Dzieci Fatimskich.

PRZEDSZKOLE INTEGRACYJNE
Nowohuckie Samorządowe Przedszkole nr 151 "Na krakowską nutę" prowadzi dwa oddziały integracyjne. W każdym znajduje się 5 dzieci niepełnosprawnych. O pracy nauczycieli opowiada dyrektor Ewa Wilanowska, a kamera obserwuje zabawy, tańce, zajęcia plastyczne i relacje między dziećmi.

WYSTAWA PTAKÓW EGZOTYCZNYCH
W Ośrodku Kultury im C. K. Norwida odbyła się tradycyjna doroczna Wystawa Ptaków Egzotycznych organizowana przez Oddział "HUTNIK" Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.
Przy okazji wręczono też nagrody za osiągnięcia hodowlane. Po wystawie Kronikę oprowadza Władysław Kuraś, Prezes Oddziału "HUTNIK" ZHKiPE, prezentując kanarki i paużki, opowiadając o ich cechach i zwyczajach.

realizacja: Anna Pankiewicz, Marcin Kaproń

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.