fbpx

NKF nr 329 – II 2012

RYSZARD TYMOTEUSZ KOMOROWSKI. Wspomnienie
Ryszard Tymoteusz Komorowski był znakomitym pedagogiem, wielbicielem historii i przede wszystkim heraldykiem. Choć z wykształcenia – metalurgiem. Przygodę z heraldyką zaczął od poznania historii własnej rodziny, potem stał się ceniony w Polsce i zagranicą. Był autorem dwóch książek, w tym "Kawalerów i Dam Orderu Św. Stanisława".
O tej niezwykłej postaci opowiada pedagog Barbara Komarew oraz Franciszek Dziadoń, dyrektor MDK Fort 49 "Krzesławice".
Materiał uzupełniają archiwalne fotografie oraz ujęcia prezentujące wykonywanie samodzielnie przez Ryszarda Komorowskiego herby.

[b]WYBÓR MISS NOWEJ HUTY
Organizatorem corocznych wyborów Miss Nowej Huty jest Głos- Tygodnik Nowohucki. Jak podkreśla Zbigniew Fura z agencji "Rores Models", jest to co prawda konkurs lokalny, ale świetnie promuje dziewczyny mające ciekawe osobowości i zainteresowania. W tym roku Miss Nowej Huty została Klaudia Zielińska, Wice Miss? Klaudia Bąk, a Miss "Głosu-Tygodnika Nowohuckiego – Monika Sznajder. Klaudia Zielińska jest uczennicą liceum w klasie o profilu mundurowym, a Klaudia Bąk studentką Akademii Ekonomicznej. Kronice chętnie pokazały rożne zabawne zdjęcia z rodzinnych archiwów.

ZABIERZ MNIE STĄD
Fragmenty filmu "Zabierz mnie stąd" zrealizowanego w Nowej Hucie przez Igora Mołodeckiego. Jest to historia chłopaka, którego życie skręciło w złym kierunku – problemy w szkole, alkohol, poprawczak, więzienie. Film otrzymał Srebrny Medal na The New York Festivals, wyróżnienie na Prix Italia oraz nagrodę na Nowohuckim Festiwalu Filmowym.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.