fbpx

W POSZUKIWANIU BLASKU
Fragmenty spektaklu Moniki Rasiewicz i Sceny Młodzieżowej Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida w oparciu o teksty Adama Zagajewskiego. Materiał przeplatany jest ujęciami wieczornej Nowej Huty widzianej z okna sali teatralnej.
Adama Zagajewskiego, poruszony jakością i urokiem przedstawienia przyznaje, że do tej pory był niepoprawnym Krakauerem, który uważał, że Nowa Huta leży na końcu świata i wstydzi się tego przekonania. Ten wieczór jest dla niego przeżyciem również z tego powodu, że odkrył "tajne życie Nowej Huty".

ZDANIEM PANA JASIA
Materiał powtórkowy z NKF nr 6 – I 2005 – skrócony i opatrzony kilkoma nowymi fotografiami. Jan Dyba wspomina zimy swojego dzieciństwa w Nowej Hucie.

II KONKURS SZOPEK NOWOHUCKICH
Rozdanie nagród w konkursie na szopkę bożonarodzeniową z elementami architektury Nowej Huty. Widzimy szopki zrobione technikami tradycyjnymi, ale również prace wykonane z plasteliny, z włóczki, z dyni, jest szopka umiejscowiona w pudełku po Tic-tacach.
Pojawiają się tu elementy charakterystyczna dla dzielnicy: Arka Pana, budynek po kinie Świt, charakterystyczne bramy starej Nowej Huty.

MARZENIE PANA JASIA
Materiał powtórkowy z NKF nr 6 – I 2005. Jan Dyba marzy, by znowu – jak dawniej – powstało lodowisko na Stadionie Hutnika.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.