fbpx

NKF nr 331 – III 2013

[b]z cyklu SPOTKANI W NOWEJ HUCIE – JERZY WROŃSKI. ARTYSTA MALARZ
Kronika gości w pracowni artysty malarza Jerzego Wrońskiego. Autor opowiada o swojej twórczości, eksperymentach z formą, techniką i strukturą. Zdradza też, że jego prawdziwą pasją jest muzyka. Chętnie gra na skrzypcach.

z cyklu SPOTKANI W NOWEJ HUCIE: ANNA ZAUCHA – uliczny sprzedawca
Pani Anna obwarzanki sprzedaje od 29 lat. I od początku w tym samym miejscu – na Placu Centralnym. Cieszy ją kontakt z ludźmi i prawie wszystkich wokół zna. Wiele osób przychodzi do niej po prostu porozmawiać. Czasem zwierzyć się z problemów. Już kolejne pokolenie kupuje u pani Ani obwarzanki.

z cyklu Spotkani w Nowej Hucie: MARCIN BZYK. MUZYCZNY BUNTOWNIK
Marcin Bąk, czyli popularny "Bzyk" to wokalista grupy "WU-HAE". Od 99r. zespół związany jest z Nową Hutą i stara się "odczarowywać" negatywny wizerunek dzielnicy. Najnowsza płyta "WU-HAE" nosi tytuł "Merry Crisis and a Happy New Fear!". Składa się na nią 14 kompozycji o zdecydowanie gitarowej stylistyce. Autorzy chcieliby, żeby stała się początkiem dyskusji na temat upadku rynku fonograficznego. Padają pytania, dlaczego płyty są takie drogie i czy należy walczyć ze ściąganiem muzyki z sieci. W materiale wykorzystano fragmenty teledysków "Taki jestem" i "Fryderyki, Fryderyki".

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.