fbpx

NKF nr 341 – V 2013

DINOZAURY W SFINKSIE
W Kinie Sfinks widzowie mogli obejrzeć pierwszy w historii kina film o dinozaurach. Był to "Zaginiony świat" z 1924r. w reżyserii Harry O.Hoyta. Muzykę na żywo zagrała grupa Poleshift Project. Gitarzysta Kuba Wójcik przyznaje, że pierwszy raz w tym składzie zagrali do filmu. Tym ważniejsze były próby, przygotowania, opracowanie koncepcji muzyki. O walorach tego niezwykłego dzieła i zaskakujących jak na owe czasy efektach specjalnych opowiada Karolina Nowacka.

MALARZ I GEOMETRIA
W Galerii Nowohuckiego Centrum Kultury miała miejsce wystawa malarstwa Leszka Misiaka, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na wernisażu sylwetkę artysty prezentował Stanisław Rodziński z ASP. Sam Leszek Misiak mówił o koncepcji sztuki i geometrii zastosowanej w obrazach. Na koniec przyznał, że zazdrości swobody malowania dzieciom. Sam przechowuje swoją pracę z czasów, gdy miał 9 lat i uważa, że to jego najlepsze dzieło.

HIPHOPOWA EDUKACJA
W ramach XVIII Nowohuckiej Wiosny Muzycznej odbył się NOWA HUTA HIPHOP DAY. Organizatorami było Stowarzyszenie Zajawka oraz Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida. Najmłodsi mieli okazję wziąć udział w warsztatach b-boyowych i break dance, które prowadził DECÓ (David Dec) oraz beatboxowych , które animował BUA (Maciej Jewuła).

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.