fbpx

NKF nr 347 – IX 2013

[b]WYMARZONA HALA
W Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5 w Nowej Hucie – przy okazji oficjalnej inauguracji roku szkolnego 2013/14 – odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali sportowej. Placówka należy do Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, stąd wielki nacisk na wychowanie fizyczne. Budowa hali rozpoczęła się dwa lata temu, dziś cieszy zarówno dzieci, jak nauczycieli. W uroczystym otwarciu wziął udział Prezydent Jacek Majchrowski.

OTWIERANIE KLAUSTROFOBICZNYCH PRZESTRZENI
W Galerii Nowohuckiego Centrum Kultury miała miejsce wystawa obrazów Angeliki Galus. Młoda artystka opowiada o swoich inspiracjach związanych z miejscami i wydarzeniami, o ukrytych symbolach, zagadkach i wieloznacznościach.

MROŻEK W ŁAŹNI
Odszedł Sławomir Mrożek. Małgorzata Szydłowska, współzałożycielka Stowarzyszenia Teatralnego "Łaźnia" wspomina zorganizowane w Nowej Hucie 75. urodziny pisarza. Było niezwykle. "Łaźnia" na chwilę stała się miejscem odrealnionym, a na scenie wyrosła prawdziwa trawa – po części oficjalnej wszyscy wzięli tu udział w tanecznym pikniku i spontanicznej zabawie.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.