fbpx

NKF nr 348 – IX 2013

[b]INWAZJA NOWA HUTA
W trakcie weekendu "Zajrzyj do Huty" w Galerii Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida odbył się wernisaż wystawy malarstwa Joanny Styrylskiej-Gałażyn "Inwazja Nowa Huta". Inspiracją tych kolorowych, nieco komiksowych obrazów jest atmosfera i historia NH, w której autorka mieszka od kilku lat. Połączyły się one z urywkami wspomnień z dzieciństwa, które przypadło na lata 80. W rezultacie prace autorki to nie chłodna relacja, ale konglomerat barw i fantazji.

ZAKLĘTE W DYNI
Kolejną z imprez zorganizowanych w wrześniowy nowohucki weekend był II Festiwal Zaklęte w Dyni.
W trakcie kolorowego festynu serwowano drinki z dyni, zorganizowano konkursy plastyczne na najpiękniejszy dyniowy przedmiot oraz najoryginalniejszy wyhodowany w NH okaz tego jesiennego warzywa. W materiale filmowym o Festiwalu opowiada Małgorzata Jezutek, dyr. Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

ROWEROWA WYCIECZKA
Weekend "Zajrzyj do Huty" dał też okazję do rowerowego zwiedzania dzielnicy. Przewodniczka po Krakowie Anna Hojwa oraz Paweł Jagło z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa poprowadzili uczestników spod kina Sfinks nad zalew nowohucki, pod Kombinat, Kopiec Wandy i do Opactwa w Mogile.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.