fbpx

NKF nr 382 – V 2014

SPOTKANIE
Z okazji 70 rocznicy bitwy pod Monte Cassino Zespół Szkół Elektrycznych nr 2 zorganizował spotkanie z byłym żołnierzem Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, profesorem Wojciechem Narębskim. Gość opowiadał o strategii walki i osobistych doświadczeniach, a młodzież przygotowała spektakl słowno-muzyczny nawiązujący do powstania Drugiego Korpusu.

MUZYCZNE ORZEŹWIENIE
W ramach XIX Nowohuckiej Wiosny Muzycznej w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida odbył się koncert grupy "Emoliente". Dominowały utwory z domieszką latynoamerykańskich rytmów, a więc nawiązujące do tanga, bolera, bossa nowy, swingu i jazzu.
O swoim zespole, muzyce oraz tajemniczej nazwie opowiedziała wokalistka Amelia La Tore.

TANECZNY SPACER
W Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się kolejna edycja Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER. Ideą tych spotkań jest spacer po różnych tanecznych gatunkach, estetykach i tendencjach. A także przestrzeniach nietypowych dla teatru tańca. W materiale pokazano fragmenty przedstawień: "Interwencja performatywna 307" Tomasza Fołtyna, Piotra Skalskiego i Marcina Janusa, "RE_CYKLE" Art. Color Ballet i "Święto wiosny" Kieleckiego Teatru Tańca.
O festiwalu opowiadają Eryk Makohon z Krakowskiego Centrum Choreografii oraz Anna Królica – krytyczka i teoretyczka tańca

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.