fbpx

NKF nr 426 – IX 2015

PLAŻÓWKA NA WANDZIE
Jak podkreśla Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej, Kraków być może nie leży nad morzem, ale na pewno ma wodę i piasek, a także – Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej! W sierpniu na stadionie Wandy spotkała się czołówka zawodników, startowali najlepsi. Okazało się, że Nowa Huta może z powodzeniem organizować duże imprezy sportowe. A publiczność bawiła się równie świetnie, jak na innych meczach siatkówki.
Do kamery Kroniki wypowiadają się m.in. aktualni Mistrzowie Polski: Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek.

ZALEW SZTUKI
Teatr Łaźnia Nowa i Klub Kombinator w czasie wakacji postanowiły przywrócić nowohuckiemu zalewowi funkcje, które sprawował w latach 60. i 70. Przypomnieć, że było to wspaniałe miejsce rozrywki i rekreacji. Dlatego zorganizowano wiele koncertów, spotkań z artystami, czy Pływający Uniwersytet. W Kronice znalazły się fragmenty koncertu i rozmowy z aktorem Radosławem Krzyżowskim oraz spotkania z historykiem Maciejem Miezianem.

25 LECIE AWANSU HUTNIKA DO EKSTRAKLASY
Wielbiciele Hutnika na zawsze zapamiętają mecz z 3 czerwca 1990r. Wtedy to Klub pod wodzą trenera Władysława Łacha odniósł swój największy sukces i wszedł do Ekstraklasy. 25 lat później, by uczcić to wydarzenie, a także 65. lecie powstania Hutnika, spotkali się dawni, a także dzisiejsi zawodnicy, trenerzy i działacze. O przeszłości i perspektywach Klubu mówił wiceprezes PZPN, były piłkarz Hutnika i Reprezentacji Polski Marek Koźmiński, Krzysztof Bukalski – również zawodnik Klubu i Reprezentacji oraz Władysław Łach, wieloletni trener Hutnika.
W materiale znalazły się archiwalne zapisy filmowe z meczu z 1990r.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.